Prezidentimizning “Shaxmatni yanada rivojlantirish va ommaviylashtirish hamda shaxmatchilarni tayyorlash tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini taʼminlash maqsadida hamda Kimyogarlar kuni munosabati bilan “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda Jamoat tashkilotlari hamda Kasaba uyushma qoʻmitasi bilan hamkorlikda shaxmat boʻyicha sport musobaqasi oʻtkazildi. Barcha sekh va boʻlimlardan 17 nafar ishtirokchi qatnashishdi. Musobaqa tom maʼnoda shaxmat bayramiga aylandi.
- Oʻtkazilayotgan aql charxi musobaqasi ishchi-xodimlarimizda katta qiziqish uygʻotmoqda, - deydi Bosh direktorning davlat tili va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha maslahatchisi Baxtiyor Mamatov. – Bu kabi sport musobaqalari Prezidentimizning qarori ijrosini taʼminlash, qolaversa, ishchi-xodimlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish va shaxmatning ommaviyligini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Bir-biridan kuchli ishtirokchilarning aql-idrok bahsi yakuniga koʻra, Texnik xizmat koʻrsatish boʻlimi xodimi Fayzullayev Baxodir 1-oʻrinni,  Innovatsion texnologiyalarni joriy etish va ishlab chiqarishni rivojlantirish boʻlimi xodimi Li Sergey 2-oʻrinni, Fizika mexanika va kimyoviy tahlil laboratoriyasi xodimi Nurmuxammedov Murodjon esa 3-oʻrinni egallashdi.

Здоровый образ жизни – основа благополучия!
В целях обеспечения выполнения постановления Президента «О дальнейшем развитии и популяризации шахмат и мерах по совершенствованию системы подготовки шахматистов» и в связи с Днем химика на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» в сотрудничестве с общественными организациями и профсоюзным комитетом было проведено спортивное соревнование по шахматам.
- Проводимый конкурс мозгового штурма вызывает большой интерес у наших сотрудников, - говорит советник генерального директора по государственному языку и духовно-просветительским вопросам Бахтиёр Маматов. - Подобные спортивные соревнования служат не только обеспечению выполнения решения Президента, но и содержательному проведению свободного времени трудящихся и еще большему повышению популярности шахмат.
По итогам интеллектуального состязания между сильнейшими участниками, 1 место занял Файзуллаев Баходир, сотрудник отдела технической службы, 2 место занял сотрудник отдела внедрения инновационных технологий и развития производства Ли Сергей, а сотрудник лаборатории физико-механического и химического анализа Нурмухаммедов Муроджон занял 3 место.