- “Коррупцияга қарши курашиш тўғрисида” Ўзбекистон Республикаси қонуни
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 2 февралдаги «Коррупцияга қарши курашиш тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси қонунининг қоидаларини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-2752-сон қарори.
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 27.05.2019 йилдаги “Ўзбекистон Республикасида коррупцияга қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-5729-сон Фармони.
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 29.06.2020 йилдаги “Ўзбекистон Республикасида коррупцияга қарши курашиш тизимини такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-6013-сон Фармони.
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 29 июндаги “Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисида”ги ПҚ-4761-сон қарори
- Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 31 декабрдаги “Коррупцияга оид ҳуқуқбузарлик ҳақида хабар берган ёки коррупцияга қарши курашишга бошқа тарзда кўмаклашган шахсларни рағбатлантириш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида” 829-сон қарори.
- Ўзбекистон Республикасининг “Бирлашган Миллатлар Ташкилотининг Коррупцияга Қарши Конвенциясига Ўзбекистон Республикасининг қўшилиши тўғрисида”ги Қонуни (Нью-Йорк, 2003 йил 31 октябрь)
- O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING
FARMONI (PF - 6257)
KORRUPSIYAGA QARSHI MUROSASIZ MUNOSABATDA BO‘LISH MUHITINI YARATISH, DAVLAT VA JAMIYAT BOSHQARUVIDA KORRUPSIYAVIY OMILLARNI KESKIN KAMAYTIRISH VA BUNDA JAMOATCHILIK ISHTIROKINI KENGAYTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA
https://lex.uz/docs/-5495529 -
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING
QARORI (PQ - 5177)
KORRUPSIYAGA QARSHI KURASHISH FAOLIYATINI SAMARALI TASHKIL ETISHGA DOIR QO‘SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO‘G‘RISIDA

- Закон Республики Узбекистан «О Противодействии Коррупции»
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 02.02.2017г. №ПП-2752 “О мерах по реализации положений закона Республики Узбекистан “О противодействии коррупции”.
- Указ Президента Республики Узбекистан от 27 мая 2019 года № УП-5729 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан".
- Указ Президента Республики Узбекистан от 29 июня 2020 года № УП-6013 «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан».
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 29.06.2020г. №ПП-4761 “Об организации деятельности агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан”
- Постановление Кабинета Министров от 31 декабря 2020 года № 829 “Об утверждении положения о порядке награждения лиц, сообщивших о коррупционных правонарушениях или оказавших иным образом содействие в борьбе с коррупцией”
- Закон Республики Узбекистан “О присоединении Республики Узбекистан к Конвенции Организации Объединенных Наций против коррупции” (Нью-Йорк, 31 Октября 2003 года).
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН (УП -6257)
О МЕРАХ ПО СОЗДАНИЮ СРЕДЫ НЕТЕРПИМОГО ОТНОШЕНИЯ К КОРРУПЦИИ, КАРДИНАЛЬНОМУ СОКРАЩЕНИЮ КОРРУПЦИОННЫХ ФАКТОРОВ В ГОСУДАРСТВЕННОМ И ОБЩЕСТВЕННОМ УПРАВЛЕНИИ, А ТАКЖЕ ШИРОКОМУ ВОВЛЕЧЕНИЮ ОБЩЕСТВЕННОСТИ В ЭТОТ ПРОЦЕСС