Obodonlashtirish doirasida oborilgan ishlar
Fevra bu yil juda quyoshli bo'lib chiqdi.Qish bizni iliq kunlar bilan quvontirmaydi. Yaxshi ob – havo va yorqin quyosh tashqariga chiqish va hasharni o'tkazish uchun ajoyib imkoniyatdir.
2017-2021 — yillarda O'zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo'nalishi bo'yicha harakatlar strategiyasini "yoshlarni qo'llab-quvvatlash va aholi salomatligini mustahkamlash yili" da (2021-yil 3-fevraldan boshlab) amalga oshirish bo'yicha davlat dasturi bandlariga muvofiq, "BRZ" MChJ yoshlari o'tgan hafta oxirida zavod shanbasiga do'stona yo'l oldilar.
13 fevral kuni yoshlar Ittifoqi tashabbusi bilan "Birinchi Rezinotexnika Zavodi" MCHJ tomonidan ommaviy hashar tashkil etildi. Ish joyida buyurtma berishni istaganlar juda ko'p edi Faol, ishtiyoq bilan ishchilar supurgi, kurak va boshqa jihozlar bilan qurollanib, zavodning katta hududini obodonlashtirdilar. Tadbirda jami 315 kishi ishtirok etdi. Bahor arafasida idora va uchastkalarni tozalab, ariq-zovurlar, derazalarni yuvib, daraxt ko'chatlarini ekishdi. 857 ta mevali va rezavor mevali daraxt ko'chatlari o'tqazildi. Ular orasida o'rik, olxo'ri , bexi, olma, gilos daraxtlari va 100 dan ortiq Suriya gul, butalari, Qirim qarag'ayining 9 turdagi ko'chatlari bor. Tez orada ko'chatlarimiz katta xususiy bog'ini tashkil etadi. 2021 uchun hududni ko'kalamzorlashtirish rejalari 1,300 daraxt ekishni o'z ichiga oladi. "BRZ" MChJdagi barcha gulzorlar va old bog'lar yorqin ranglar bilan o'ynay boshladi. Ishchilar hovlilarning gulzorlarini rang-barang chiroyli gullar bilan bezadilar.
Bahor hali ham yo'lda va «BRZ» MCHJ jamoasi allaqachon yangilanishga tayyor. Jamoa hamjihatligini targ'ib qiluvchi zavod hashari nafaqat jamoa mehnati, balki bunyodkorlik ishlari, zavodga g'amxo'rlik ko'rsatishni namoyish etdi.

В рамках работы по благоустройству
Февраль в этом году выдался на редкость солнечным. Зима не перестает радовать нас теплыми деньками. Хорошая погода и яркое солнце – отличный повод выйти на улицу и провести хашар.
В соответствии с пунктами Государственной программой по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017 — 2021 годах в «Год поддержки молодежи и укрепления здоровья населения» (от 3 февраля 2021 г.) молодежь ООО «БРЗ» в минувшие выходные дружно вышли на заводской субботник.
13 февраля по инициативе Союза молодежи ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi» был организован массовый хашар. Желающих навести порядок на своем рабочем месте было очень много.  Активно, с энтузиазмом работники взялись за чистоту территории. Всего в мероприятии приняли участие 315 человек.  В преддверии весны они убрали кабинеты и участки, почистили арыки, помыли окна и посадили саженцы деревьев. В рамках хашара было высажено 857 саженцев плодово-ягодных деревьев. Среди них абрикосы, слива, айва, яблоня, черешня, более 100 кустов сирийской розы, 9 саженцев крымской сосны. Совсем скоро наши саженцы образуют большой собственный сад Завода. В планах по озеленению территории на 2021 год посадить 1300 деревьев. А какими яркими красками заиграли многочисленные клумбы и палисадники на ООО «БРЗ». Работники украсили клумбы внутренних дворов разноцветными красивыми цветами. По итогам хашара все участники были приглашены на плов, который для работников организовал профсоюзный комитет Завода.
В эти по весеннему теплые дни на площадке возле главных ворот уже расцвел миндаль, а на внутреннем дворе набухают почки абрикоса, которые были посажены в прошлом году. А значит урожаю- быть! Сегодня на Заводе трудится более 500 выпускников высших и средних специальных учебных заведений, деятельность подрастающего поколения поддерживается со стороны руководства. Вот и деревья, которые сегодня сажает молодежь для организации сада, в будущем дадут собственный урожай.
Весна еще на подходе, а коллектив ООО «БРЗ» уже готов к обновлению. Заводской хашар, который способствует сплоченности коллектива, продемонстрировал не только командную работу, но и созидательный труд, заботу о Заводе.