Maʼlumki, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasining Mehnat kodeksini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi OʻRQ-798-sonli Qonuni imzolandi. “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda 2022-2024-yillarga tuzilgan jamoa shartnomasining 2022-yilda bajarilishi hamda 2022-2024-yillar uchun tuzilgan jamoa shartnomasiga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish muhokamasiga bagʻishlangan konferensiya boʻlib oʻtdi.
Konferensiyada jamoa shartnomasining 2022-yilda bajarilishi yuzasidan kasaba uyushmasi qoʻmitasi raisi D.Alimov hamda ish beruvchi vakili Bosh direktor oʻrinbosari Sh.Aminovning hisobotlari  tinglandi.
Korxona yuriskonsulti Z.Tuychiyeva jamoa shartnomasining barcha bandlari haqida batafsil maʼlumot berdi. Bosh direktorning yoshlar masalalari boʻyicha maslahatchisi F.Matasimov,  xodimlar B.Poʻlatova, B.Abduraxmanov, A.Sherboʻtayev hamda F.Mutalimovlar ham soʻzga chiqib taklif-mulohazalarini bildirib oʻtishdi.
Tadbir yakunida ish beruvchi, korxona bosh direktori Gʻ.Ibragimov soʻzga chiqib, ishchi-xodimlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash, korxona tomonidan moliyaviy, iqtisodiy, ijtimoiy masalalarda yordam koʻrsatish boʻyicha oʻz takliflarini bildirdi.

На предприятии организована конференция по вопросам выполнения коллективного договора на 2022-2024 годы в 2022 году
Как известно, Президент Республики Узбекистан подписал Закон № ЗРУ-798 «Об утверждении Трудового кодекса Республики Узбекистан». Согласно этому закону ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» прошла конференция, посвященная реализации коллективного договора на 2022-2024 годы в 2022 году и обсуждению изменений и дополнений в коллективный договор на 2022-2024 годы.
На конференции были заслушаны отчеты председателя профкома Д.Алимова и представителя работодателя Ш.Аминова о выполнении коллективного договора в 2022 году.
Юридический консультант предприятия З. Туйчиева подробно рассказала обо всех пунктах коллективного договора. Также выступили и высказали свои предложения и замечания советник генерального директора по вопросам молодежи Ф.Матасимов, сотрудники Б.Полатова, Б.Абдурахманов, А.Шерботаев и Ф.Муталимов.
В завершение мероприятия выступил работодатель, генеральный директор предприятия Ибрагимов Г., высказавший свои предложения по оказанию всесторонней поддержки трудящимся, оказанию помощи предприятием в финансово-экономических и социальных вопросах.