22 – 24 - aprel kunlari Navoiy shahrida NKMK DK Navoiy mashinasozlik zavodi (NMZ) hududida Respublika tarmoqlararo kooperatsiya sanoat yarmarkasi bo'lib o'tdi. Ko'plab ishtirokchilar orasida "Birinchi rezinotexnika zavodi" MCHJ ham ishtirok etdi. Bu bizning zavodimiz uchun sanoatchilarning birinchi forumi emas edi. "BRZ" MCHJ namoyish maydonida, 18 xil konveyer lentalari, 9 xil o'lchamdagi  avtomobil shinalari, 1 hil o'lchamdagi qishloq xo'jalik shinalarning  namunalari taqdim etildi.
Taqdim etilgan barcha mahsulotlar – bu zavodning ilmiy va texnik markazining (ITM) yangi rivojlantirilgan ishi hisoblanadi. Tadbirning maqsadi hamkorlikni yanada kengaytirish va kooperatsiya  aloqalarini rivojlantirish homiyligida o'tdi.  Respublika tarmoqlararo kooperatsiya sanoat yarmarkasining  maqsadi  xo'jalik  subyektlarini ishlab chiqarishini optimallashtirish,  tarmoqlar bo'yicha ishlab chiqarishni optimallashtirish, sheriklarni topishda yordam berish va mahalliy ishlab chiqaruvchilar o'rtasidagi shartnomalarni tuzishda keng ma'lumot berish, respublikada ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar to'g'risida keng ma'lumot berish, va  o'z mahsulotlarini  yetkazib berish.
Yarmarkada O'zbekistonning 650 dan ortiq korxonasi ishtirok etdi. Ular,  sanoatining yetakchi liderlari, o'rta biznes vakillari va xususiy kichik tashkilotlar. Shu jumladan, "Birinchi rezinotexnika zavodi" MCHJ tomonidan taqdimotlar o'tkazilib, tadbir mehmonlarini namoyish stendlarida ishlab chiqarilayotgan mahsulotlari bilan tanishtirdi. "BRZ" MCHJ mutahassislari ko'rgazma ishtirokchilari va mehmonlariga zavodning texnik va texnologik imkoniyatlari haqida ma'lumot berib, mahalliy xom - ashyo resurslaridan foydalanish, texnologik imkoniyatlardan foydalanish va kooperatsiya aloqalarini rivojlantirish asosida ilgari import qilinadigan va istiqbolli ishlab chiqarishga oid yangi turdagi mahsulotlarni o'zlashtirish haqida batafsil ma'lumot berdilar.

ООО "Биринчи резинотехника заводи" на промышленном форуме.
С 22  по 24 апреля в г.Навои  на территории  Навоийского  машиностроительного  завода  (НМЗ) ГП НГМК  проходит Республиканская межотраслевая кооперационная промышленная ярмарка, участие в которой принимает ООО «Биринчи резинотехника заводи». Это   не первый подобный форум промышленников для нашего завода.   На демонстрационной площадке ООО «БРЗ» представлены  18 видов конвейерной  ленты, 9 типоразмеров автомобильных шин , 1 типоразмер сельхозшины. Вся представленная продукция – новые разработки Научно-технического центра (НТЦ) завода.
Мероприятие проводится в рамках расширения  локализации и развития кооперационных связей.  Целью Республиканской  межотраслевой кооперационной промышленной ярмарки является  содействие хозяйствующим субъектам в оптимизации производства, укреплении и развитии внутриотраслевой и межотраслевой кооперации, широкое информирование о производимой в республике продукции, оказание содействия в поиске партнеров и заключении договоров между отечественными производителями на поставку продукции собственного производства.
Участие в ярмарке приняли 654 предприятия Узбекистана. Это и гиганты – лидеры в своих отраслях , представители среднего бизнеса , частные малые организации. 150 крупных организаций , в их числе ООО «Биринчи резинотехника заводи» проводят презентации , знакомят с выпускаемой продукцией на демонстрационных стендах, остальные участники ограничились распространением своих каталогов.    Специалисты ООО «БРЗ» в своих презентациях  знакомят  участников и посетителей ярмарки с  технологическими и техническими возможностями завода, подробно рассказывают о продукции,  произведенной на ООО "БРЗ", которая ранее была импортируемой и о перспективной с точки зрения освоения производства на основе использования местных сырьевых ресурсов, технологических возможностей и развития кооперационных связей.