Ilm-fan va ishlab chiqarishning oqilona va samarali integratsiyasini ta'minlash, zamonaviy talablarni inobatga olgan holda tadqiqot va innovatsiya infratuzilmasini kompleks ravishda rivojlantirish maqsadida 2020 yil 11 dekabrda zavodning Ilmiy-texnik markazi negizida "BIRINCHI REZINATEHNIKA ZAVODI" da Ilmiy-texnik kengash tashkil etilganligi munosabati bilan birinchi yeg'ilish bo'lib o'tdi. "O'zkimyosanoat" AJning 2020 yil 9 dekabrdagi 23-3-622-sonli faksimil xabarini amalga oshirilishini ta'minlash uchun Ilmiy-texnik kengash tuzilmoqda.
Majlisda oliy o'quv yurtlari, ilmiy muassasalar va sanoat korxonalarida ishlaydigan akademiklar, fan doktorlari va fan nomzodlari ishtirok etishdi.
Kun tartibiga-korxonada ilm-fan va ishlab chiqarish integratsiyasini kuchaytirish, innovatsion texnologiyalarni keng joriy etish, ilmiy tadqiqotlarning ishlab chiqarishdagi obro'sini oshirish, yangi formulalar va xomashoni , ehtiyot qismlarni lokalizatsiya qilish, fan va innovatsiyalarni xalqaro va milliy rivojlantirish masalalariga alohida e'tibor qaratilmoqda, ilmiy loyihalar va grantlarda ishtirok etish bilan bog'liq masalalar. Ilmiy-texnik kengashning raisi, rais o'rinbosari, kotibi va a'zolari saylandi.
Uchrashuv ishtirokchilari muhokama qilingan masalalar, kelgusi ishlar va ITMning kelgusi yilgi ish rejasi to'g'risida o'z fikrlarini bildirishlari to'g'risida qaror qabul qilindi.
Uchrashuv ishtirokchilari "BRZ" mas'uliyati cheklangan jamiyatida O'zbekiston davlat mahalliylashtirish dasturining amalga oshirilishi, Ilmiy-texnik markazning yangi loyihalari bilan tanishdilar, zavodning ishlab chiqarish sexlarida, "BRZ" MChJning akkreditatsiyalangan sinov markazida bo'lishdi.

Создание Научно-технического совета при ООО «БИРИНЧИ РЕЗИНОТЕХНИКА ЗАВОДИ».
В целях обеспечения рациональной и эффективной интеграции науки и производства, комплексного развития инфраструктуры научно-исследовательской и инновационной деятельности с учетом современных требований 11 декабря 2020г. состоялось первое совещание в связи с созданием Научно-технического совета при ООО «БИРИНЧИ РЕЗИНОТЕХНИКА ЗАВОДИ» на базе НТЦ завода.           Создается Научно-технический  совет в целях обеспечения реализации факсимильного сообщения АО «Узкимесаноат» от 9 декабря 2020 года № 23-3-622.
Во встрече приняли участие академики, доктора наук и кандидаты наук, работающие в высших учебных заведениях, научных учреждениях и промышленных предприятиях.
В повестке дня - усиление интеграции науки и производства на предприятии, особое внимание уделяется повсеместному внедрению инновационных технологий, повышению престижа научных исследований в производстве, новых рецептур и локализации сырья, запасных частей, международному и национальному развитию науки и инноваций, вопросы, связанные с участием в исследовательских проектах и ​​грантах. Избраны председатель, заместитель председателя, секретарь и члены научно-технического совета.
Было решено, что участники заседания предоставят обратную связь по рассмотренным вопросам, будущей работе и плану работы НТС на следующий год.
Участники совещания ознакомились  с реализацией на  ООО “BRZ” Узбекской Государственной Программой  локализации, с новыми проектами  НТЦ , посетили  производственные цеха завода , аккредитованный  испытательный центр ООО “BRZ”.