Korxona xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Prezidentimizning 2022-yil 22-yanvarda “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-maʼrifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarin rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida“gi qarori  qabul qilingan edi. Qaror ijrosini taʼminlash, shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlarda xodimlarning faol ishtirokini taʼminlash, yuksak maʼnaviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta oʻzlashtirgan, kuchli bilimga ega boʻlgan xodimlarni qoʻllab-quvvatlash va ularga oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish maqsadida Kimyogarlar kuni arafasida "Birinchi rezinotexnika zavodi" MCHJ XK Jamoat tashkilotlari va kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida korxonada faoliyat olib borayotgan xodimlar oʻrtasida  “Zakovat” intellektual turniri tashkil etildi.
Unda korxonamizning seh va boʻlimlaridan oltita jamoa oʻzaro bellashishdi.
Bilimlar bellashuvida barcha jamoa aʼzolari bor bilim, tafakkurlarini ishga solishdi. Qizgʻin bahs-munozara, savol-javoblar ruhida oʻtgan intellektual bahsda kuchlilar oʻz soʻzini aytishdi.
Yakuniy hisob-kitobga koʻra, Fizika Mexanika sinov va kimyoviy tahlil laboratoriyasi terma jamoasi aʼzolari eng koʻp javoblarni taqdim etgan jamoa sifatida 1-oʻrinni egallashdi.

Среди сотрудников предприятия проведён интеллектуальный турнир «Заковат»
22 января 2022 года принято постановление президента Республики Узбекистан о «превращении интеллектуальной игры «Заковат» в массово-просветительское движение среди населения и мерах, связанных с развитием других интеллектуальных игр». В целях обеспечения выполнение решения, а также, для обеспечения активного участия сотрудников в масштабных реформах, проводимых в нашей стране, поддержки сотрудников и их высокого морального духа, самостоятельного и свободного мышления, досконально,  освоившие достижения современной науки, и имеющие прочные знания, и для создания им возможности проявить свои таланты, ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» в сотрудничестве с общественными организациями, накануне Дня химиков, организовал интеллектуальный турнир «Заковат» среди сотрудников предприятия.
В нем соревновались шесть команд из цехов и отделов нашего предприятия.
В соревновании все члены команды использовали свои знания и мышление в полной мере. В интеллектуальных дебатах, проходивших в духе напряженных дискуссий и вопросов и ответов, свое слово сказали самые сильные знатоки.
По итоговому подсчету члены сборной команды «Лаборатория физико-механических испытаний и химического анализа» заняли 1 место, как команда, давшая наибольшее количество ответов.