Kimyo sanoati uchun HR menejmenti bo'yicha eng ilg’or amaliyotlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 31-dekabrdagi “Malakalarni baholash tizimini tubdan takomillashtirish va mehnat bozorini malakali kadrlar bilan ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 4939-son Qarori bandlari ijrosini ta’minlash doirasida joriy yilning may oyida “O‘zkimyosanoat” AJ tarkibidagi kadrlar xizmati, kadrlar tayyorlash bo’yicha o’quv markazlari, malakalarni baholash markazlari xodimlari uchun xodimlarni moslashtirish va o‘qitish, korporativ madaniyatni rivojlantirish masalalariga bag‘ishlangan seminar-trening tashkil etildi.
Tadbir "Navoiyazot" AJ negizida korxona ma'muriyati va kasaba uyushmasi qo'mitasi tashabbusi bilan tashkil etildi. Seminarda “Person Hunters” kompaniyasining assessment rahbari Xilola Rahimberdiyeva va HR-menejer Otabek Boltayev trenerlar sifatida qatnashdilar. Moderatorlar ishtirokchilar bilan xodimlarni moslashtirish sohasidagi muvaffaqiyatli tajribalar bilan o‘rtoqlashdilar, jamoani boshqarishning zamonaviy tendensiyalari va HR boshqaruv uslublari haqida so’zlab berishdi.
Tashkil etilgan tadbirda “Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ Xodimlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i Doniyor Ahmedov, Malakani baholash markazi (MBM) boshlig‘i Shavkat Fayziyev va MBM yetakchi mutaxassisi Rustam Burliyev ham ishtirok etdilar.
Yakuniy test sinovlarida “BRZ” MChJ MBM yetakchi mutaxassisi R.Burliyev eng yuqori ball to‘plab, barcha trening ishtirokchilari orasida faxrli 1-o‘rinni egalladi, “O‘zkimyosanoat” AJ va “Navoiyazot” AJ tomonidan qimmatbaho sovg‘a bilan taqdirlandi.
Shuningdek, “Person Hunters” kompaniyasining assessmenti X.Rahimberdiyeva «BRZ» MChJ MBM xodimlarining boshqaruv uslubini aniqlashda zamonaviy tendensiyalarni amaliyotga joriy etishini yuqori darajada baholadi, bu esa barcha ishtirokchilar orasida eng yuqori ko’rsatkichlarga erishganligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.

Лучшие практики hr менеджмента для химической промышленности
В рамках  исполнения пунктов Постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по кардинальному совершенствованию системы квалификационной оценки и обеспечению рынка труда квалифицированными кадрами» за № 4939 от 31.12.2020  в конце мая для работников кадровых служб,  учебных центров по подготовке кадров, Центров оценки квалификаций предприятий, входящих в структуру АО «O’zkimyosanoat» был организован семинар – тренинг, посвященный адаптации и обучению персонала и поддержанию/развитию корпоративной культуры.
Мероприятие прошло на базе АО «Navoiyazot», по инициативе администрации и профсоюзного комитета предприятия. Тренерами семинара выступили Руководитель Ассесмент центра компании «Person Hunters» Хилола Рахимбердиева и HR-менеджер Отабек Болтаев. Модераторы поделились с участниками успешными практиками в области адаптации персонала, рассказали о современных трендах управления командой и стилях hr-менеджмента.
Участие в организованном мероприятие от ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» приняли  Дониер Ахмедов - Начальник отдела по работе с персоналом, Шавкат Файзиев – Начальник Центра оценки квалификации (ЦОК) и Рустам Бурлиев - ведущий специалист ЦОК.
В ходе проведения итоговых тестовых испытаний ведущий специалист ЦОК ООО «BRZ» Р.Бурлиев  набрал наибольшее количество баллов, заняв почетное 1-ое место среди всех участников тренинга  и  был   награжден ценным подарком от АО «O’zkimyosanoat» и АО «Navoiyazot».
Ассесмент  Компании «Person Hunters» Х.Рахимбердиева также отметила  высокий уровень внедрения практик и методик  по современным трендам определения стиля менеджмента сотрудников ЦОК ООО «BRZ», которые уже в который раз демонстрируют самые высокие результаты  среди  всех участников.
В рамках насыщенной программы семинара также была организована ознакомительная экскурсия по заводу «Navoiyazot», посещение достопримечательностей региона: религиозного центра Нурата и Природно-археологического памятника - урочища Сармишсай.