“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJda davra suhbati bo‘lib o‘tdi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyatida yoshlar o‘rtasida terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish, turli diniy oqimlarga kirib ketishni oldini olish, internet tarmog‘idan maqsadli foydalanishga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Seminarda  korxona uchastka va sexlarining 15 dan ortiq xodimlari ishtirok etdi. Tadbir tashkilotchisi – Bosh direktorning ma’naviy-ma’rifiy ishlar va davlat tili bo‘yicha maslahatchisi B.Mamatov.  U ekstremistik va buzg‘unchi mafkuraning yoshlarga salbiy ta’siri, fuqarolik ongini shakllantirish va o‘zlikni anglash haqida gapirib, ekstremizmning oldini olish borasidagi amaliy ishlar haqida so'zladi.
Komplayens xizmati rahbari D.Ahmedov o‘z nutqida  vatanparvarlik, yurtga sadoqat tuyg‘ularini  kuchaytirish, yoshlarning ijodiy fikrlashini qullab-quvvatlash, ular o'rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish maqsadida "Vatan taraqqiyotida mening hissam" loyihalarini amalga oshirish, "Korrupsiya - kelajakka tahdid" mavzulari haqida tushuncha  berib o‘tdi.

На ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» прошёл семинар
На ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» прошёл семинар о теме противодействия идеологии терроризма и экстремизма в  молодежной среде, целенаправленному использованию сети Интернет с целью предотвращения проникновения в массы различных религиозных сект и запрещенных группировок.
В работе семинара приняло участие более 15 работников участков и цехов Завода. Организатором ме6роприятия выступил Советник генерального директора по духовно – просветительской работе и государственному языку Б.Маматов. Он рассказал о негативном влиянии экстремистской и деструктивной идеологии на молодежь, о формировании гражданской сознательности и идентичности, а также поделился практическими действиями в профилактике экстремизма.
Начальник службы комплаенс Д.Ахмедов, в качестве приглашенного специалиста, затронул в своем выступлении вопросы актуальности борьбы против коррупции и распространению антикоррупционного Законодательства и норм среди молодежи в сети Интернет. Он отметил важность развития антикоррупционной грамотности в современном мире.