“Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ avtomobil shinalari va konveyer tasmalari ishlab chiqaruvchisi “Pakhtakor” FK bilan hamkorlik shartnomasi tuzilgani haqida eʼlon qiladi, unga koʻra klubning rasmiy homiylaridan biriga aylanadi.
Bugungi kunda BRZ Ltd o'z amaliyotiga sportni qo'llab-quvvatlash va boshqa ijtimoiy tashabbuslar, homiylik va xayriya sohasida yangi an'analarni joriy qilmoqda.
– Mamlakatimiz “Bars” brendidagi avtomobil shinalari, qishloq xo‘jaligi texnikasi uchun shinalar va konveyer tasmalari ishlab chiqarish zavodi oldida yangi ishonchli hamkorga ega bo‘lganimizdan juda mamnunmiz. “Pakhtakor”  klubining katta oilasiga xush kelibsiz! Ishonchimiz komilki, bu hamkorlik samarali va o'zaro manfaatli bo'lib, har ikki tomon uchun ham ijobiy his-tuyg'ularni uyg'otadi, - deydi futbolchilar.
“Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyati uchun futbol klubi bilan hamkorlik nafaqat sport rivojiga, balki sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, yoshlarni jismoniy tarbiya va sportga muntazam jalb etishga xizmat qiladi.
10-mart kuni poytaxtimizdagi “Pakhtakor” stadionida sevimli jamoamiz ishtirokida navbatdagi futbol uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. “Pakhtakor” va "Neftchi" ajoyib o'yin ko'rsatishdi. Uchrashuv oxirigacha to‘pni nazorat qilgan “Pakhtakor” eng prinsipial raqibi ustidan muhim g‘alabaga erishdi.
So‘nggi o‘yinda futbol klubi homiylarining maxsus sovg‘alari ham o‘ynaldi. “Bars” mahalliy brendining ikki jamlanma avtomobil shinalari poytaxtimizning baxtli mehmonlari hamda g'ayratli futbol muxlislari H.Xudaynazarov va S.Botiraliyevga nasib etdi.
- Bugun qiyin o'yin o'tkazdik. Kiyinish xonasidagi o'yindan so'ng yigitlarga shunchaki g'alaba qozonib, uch ochkoni qo'lga kiritganimizni aytdim. Lekin o'z o'yinimizni ko'rsata olmadik. Bu biz ko'rsatishimiz kerak bo'lgan futbol emas. Shu bilan birga, ba'zida bunday qiyin uchrashuvlarda g'alaba qozonish qiyin kechadi. Dushmanni jiddiy qarshilik uchun tabriklaymiz. O'yin oxirigacha  juda ham keskin tarzda davom etdi. Mashg'ulotlar davomida o'zimiz xohlagan o'yin ritmiga kirishga harakat qilamiz, - dedi “Pakhtakor” bosh murabbiyi Slavche Voyneski "Neftchi"ga qarshi o'yin haqida.

ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» - официальный партнер футбольного клуба «Пахтакор»
ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» - производитель автомобильных шин и конвейерных лент объявляет о заключении партнерского соглашения с ФК «Пахтакор», согласно которому становится одним из официальных спонсоров клуба.
Сегодня ООО «BRZ» внедряет в свою практику новые традиции в сфере поддержки спорта и других социальных инициатив, по спонсорской деятельности и благотворительности.
«Мы очень рады приобрести нового надежного партнера в лице завода по производству автомобильных шин отечественного бренда «Bars», шин для сельскохозяйственной техники и конвейерных лент. Добро пожаловать в большую семью клуба «Пахтакор»! Уверены, что это сотрудничество будет плодотворным и взаимовыгодным и принесет обоим сторонам положительные эмоции, - говорят футболисты
Для ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» партнерство с футбольным клубом- это не только вклад в развитие спорта, но и популяризация здорового образа жизни, привлечение молодежи к регулярным занятиям физкультурой и спортом.
10 марта на столичном стадионе «Пахтакор» состоялся очередной футбольный матч с участием нашей любимой команды. «Пахтакор» и «Нефтчи» сыграли в красивую игру. «Пахтакор», контролировавший мяч до конца матча, одержал важную победу над своим самым принципиальным соперником.
На прошедшем матче также состоялся розыгрыш специальных призов от спонсоров футбольного клуба. Так, разыгранные два комплекта автомобильных шин отечественного бренда «Bars» достались счастливчикам- гостям столицы и рьяным фанатам футбола Х.Худайназарову и С.Ботиралиеву.
- Сегодня мы провели сложный матч. После игры в раздевалке я сказал ребятам, что мы только победили и взяли три очка. Но мы не смогли продемонстрировать свою игру. Это не тот футбол, который мы должны показывать. При этом, иногда в таких непростых матчах сложно победить. Поздравляю противника за серьезное сопротивление. До конца игры они сохраняли остроту. На тренировках мы пытаемся войти в тот ритм игры, который мы хотим, - прокомментировал игру против «Нефтчи» главный тренер «Пахтакора» Славче Войнески.