Mukammallikka intilish.
2020 yil 17 oktyabrda BIRINCHI REZINOTEXNIKA ZAVODI MChJ tomonidan ishlab chiqarilgan va 2020 yilda ishlab chiqarishga kiritilgan yangi mahsulotlarining taqdimoti bo'lib o'tdi. Tadbirda 50 dan ortiq vazirliklar, idoralar, zavodlar vakillari, dilerlar, MTRK jurnalistlari, blogerlar ishtirok etishdi.
Ko'rgazma maydonchalarida 2020 yilda ishlab chiqarilgan yangi avtomobil va qishloq xo'jaligi shinalari qatori namoyish etildi. Bular 2020 yil 9 oy ichida ommaviy ishlab chiqarishga chiqarilgan 14 standart o'lchamdagi avtoulov shinalari va 1 dona agro shinalar.
Taqdimot chog'ida 2019 yilga nisbatan mahsulotlar assortimenti qariyb ikki baravarga ko'paygani va 2020 yil oxiriga qadar yana 3 standart o'lchamdagi engil yuk mashinalari shinalari va 6 standart o'lchamdagi avtomobil shinalarini o'zlashtirish va ishlab chiqarishga joriy etish rejalashtirilayotgani ta'kidlandi.
"BRZ" MChJning 2021 yilga mo'ljallangan rejalari - ishlab chiqarilgan shinalar ro'yxatini 12 ta standart o'lchamlarga oshirish va shu bilan tashqi va ichki bozorlarning talabiga binoan assortimentni kengaytirish. Zavod muntazam ravishda yangi standart o'lchamlarini ishlab chiqadi va amalga oshiradi. Bugungi kunda zavodda 126 qolip mavjud. Avtosport, maxsus tehnika uchun maxsus shinalar , maxsus buyurtma asosida tayyorlangan mahsulotlar  yaratish va ishlab chiqarish rejalashtirilgan.
2020 yilda zavod ishlab chiqarishda narx va import o'rnini bosish bo'yicha raqobatbardosh 50 dan ortiq yangi konveyer lentalari va yangi konstruktsiyali (kislotaga chidamliligi, issiqlikka chidamliligi va yog'ga chidamliligi) yangi konveyer lentalarini birlashtirish uchun mahsulotlar paydo bo'ldi. Bu bizning konveyer lentalariga, asosan, sifat va ishlatish sharoitlariga bir qator yangi talablarni qo'yadigan iste'molchilarimiz uchun qilingan. "BRZ" MChJ mahsulotlarining yuqori sifati va ishonchliligi bugungi kunda bozorda asosiy raqobatdosh ustunlik hisoblanadi va unga zavodda butun jamoaning kelishilgan ishi natijasida erishiladi. BRZ MChJ tomonidan ishlab chiqarilgan barcha mahsulotlar ISO, SGS va EC standartlariga muvofiq sertifikatlangan. Zavod mahsulotlari O'zbekiston Respublikasining milliy sertifikatlashtirish tizimi tomonidan  ham sertifikatlangan.
Taqdimot ishtirokchilari, shuningdek, BRZ MChJda O'zbekiston davlat mahalliylashtirish dasturining amalga oshirilishi, Ilmiy-texnik markazning yangi loyihalari bilan tanishdilar, zavodning ishlab chiqarish sexlarida, "BRZ" MChJning akkreditatsiyalangan sinov markazida bo'lishdi.
Blogerlar va jurnalistlar o'zlarining taassurotlari va fikrlarini ommaviy axborot vositalari va ijtimoiy tarmoqlarda o'z sahifalarida joylashtiradilar.

Презентация новой продукции ОО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi» на 2020г.
17 октября 2020г прошла презентация новой продукции ООО «BIRINCHI REZINOTEXNIKA ZAVODI», разработанной и внедренной в производство  в 2020г.  В мероприятии приняли участие более 50 представителей  министерств, ведомств, заводов , дилеры , журналисты НТРК , блогеры.
На стендах выставочных площадок  была представлена вся линейка новых   автомобильных и сельскохозяйственных шин 2020 года. Это 14 типоразмеров авто шин и 1 типоразмер агро  шины, запущенных  в серийное производство за 9 месяцев в 2020году.
В ходе презентации было отмечено  , что по сравнению к 2019 году ассортимент выпускаемой продукции  увеличился  практически в 2 раза, а  до конца 2020 года планируется освоить и запустить в производство еще 3 типоразмера легко грузовых шин и 6 типоразмеров автомобильных шин.
В  планах OOO «BRZ»   на 2021 год  увеличить  список выпускаемых шин на 12 типоразмеров, расширив этим ассортимент по запросам внешнего и внутреннего рынков. На заводе систематически разрабатываются и внедряются  новые типоразмеры  шин. На сегодняшний день завод имеет  126 пресс- форм.  Планируется создание и производство специальных шин для автоспорта , спецтехники , изделий по индивидуальному заказу.
В 2020 в производстве завода появилось более 50 новых типов конвейерных лент и изделий стыковки новых типов конвейерных лент с новой конструкцией (кислотостойкость, жаростойкость и маслостойкость), конкурентоспособных по цене и импортозамещению. Сделано это для наших предприятий-потребителей,  которые предъявляют  ряд новых требований к конвейерным лентам, в основном качеству и условиям эксплуатации.  Высокое качество и надежность продукции OOO «BRZ» – главное конкурентное преимущество  на рынке на сегодняшний день и достигается оно на заводе в результате  слаженной работы всего коллектива. Вся выпускаемая на ООО «BRZ» продукция сертифицирована по стандартам ISO, SGS и EC, национальной системой сертификации Республики Узбекистан.
Участники презентации  так же ознакомились  с реализацией на  ООО “BRZ” Узбекской Государственной Программой  локализации, с новыми проектами  НТЦ , посетили  производственные цеха завода , аккредитованный  испытательный центр ООО “BRZ”.