“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayrami munosabati bilan  Kasaba uyushma qo‘mitasi va Jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda shaxmat bo‘yicha sport musobaqasi o‘tkazildi. Barcha sekh va bo‘limlardan 16 nafar ishtirokchi qatnashishdi.
- Oʻtkazilayotgan aql charxi musobaqasi ishchi-xodimlarimizda katta qiziqish uygʻotmoqda, - deydi Bosh direktorning davlat tili va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha maslahatchisi Baxtiyor Mamatov. – Bu kabi sport musobaqalari Prezidentimizning qarori ijrosini taʼminlash, qolaversa, ishchi-xodimlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish va shaxmatning ommaviyligini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Bir-biridan kuchli ishtirokchilarning aql-idrok bahsi yakuniga koʻra,  Muhandislik mahsulotlari boshqarmasi xodimi Ilhomov Azizjon 1-oʻrinni,  Reja va iqtisodiyot bo’limi xodimi Xakimov G’olibjon 2-oʻrinni, Muhandislik mahsulotlari boshqarmasi xodimi Li Sergey 3-oʻrinni egallashdi.

Здоровый образ жизни - основа благополучной жизни
В связи с тридцать второй годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан, на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» совместно с Профсоюзным комитетом и общественными организациями состоялось соревнование по спортивным шахматам под девизом "За новую жизнь, за новый Узбекистан.
- Проводимый конкурс мозгового штурма вызывает большой интерес у наших сотрудников, - говорит Бахтиёр Маматов, советник генерального директора по государственному языку и духовно-просветительским вопросам. - Подобные спортивные соревнования служат не только обеспечению выполнения решения Президента, но и содержательному проведению свободного времени трудящихся, а также дальнейшему повышению популярности шахмат.
По итогам интеллектуального состязания между сильнейшими участниками 1 место занял Илхомов Азизжон, сотрудник управления по инженерным продукциям, 2 место Хакимов Галибжон, сотрудник планово-экономического отдела, и Ли Сергей, сотрудник управления по инженерным продукциям, занял 3 место.