“Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayrami munosabati bilan “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda  Kasaba uyushma qoʻmitasi  va  Jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda Armresling boʻyicha sport musobaqasi oʻtkazildi. Barcha sekh va boʻlimlardan 19 nafar ishtirokchi qatnashishdi.
-  Bu kabi sport musobaqalari ishchi-xodimlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish va Armreslingning sport turini yanada omalashishiga xizmat qiladi.
Bir-biridan kuchli ishtirokchilarning  bahsi yakuniga koʻra,  Rezina qorishmalari tayyorlash sexi xodimi Xikmatxonov Ramziddinxon 1-oʻrinni,  Tayyor mahsulot xodimi Abduqodirov Madaminbek 2-oʻrinni, Sifat nazorat bo‘limi xodimi Bakiev Farux 3-oʻrinni egalаdi.

По случаю тридцать второй годовщины независимости Республики Узбекистан, совместно с Профсоюзным комитетом и общественными организaциями на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» проведены спортивные соревнования по армрестлингу под девизом "За новую жизнь, за Новый Узбекистан". Приняли участие 19 человек со всех цехов и отделов предприятия.
- Подобные спортивные соревнования служат для содержательного проведения свободного времени сотрудников и популяризatsiи армрестлинга.
По итогам состязания более сильных участников 1 место занял Хикматханов Рамзиддинхан, работник цеха приготовления резиновой смеси, 2 место Абдукадыров Мадаминбек, работник готовой продукции, Бакиев Фарух, сотрудник отдела ОТК, занял 3 место.