“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda “Kimyogarlar kuni” kasb bayrami munosabati bilan ishchi-xodimlar oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 20-yanvar 2022 yil, PQ-96-sonli “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarni rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisidagi” qarori ijrosini ta’minlash hamda “Kimyogarlar kuni” kasb bayrami munosabati bilan "Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi  hamkorligida ishchi-xodimlar oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi.
Xodimlarning bilim va salohiyatlari sinalgan bellashuvda Rezina qorishmalari sexi 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Gʻolib va sovrindorlar “Kimyogarlar kuni ” kasb bayramiga bag’ishlab o’tkaziladigan tadbirda taqdirlanadi.

В преддверии профессионального праздника "День Химика", на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" состоялся интеллектуальный турнир "Заковат" среди сотрудников предприятия
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан под номером № ПП-96 "о мерах по превращению интеллектуальной игры "Заковат" в массово-просветительское движение среди населения и развитию  других интеллектуальных игр " от 20 января 2022 года, также, в преддверии профессионального праздника "День Химика", на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" совместно с Профсоюзным комитетом состоялся интеллектуальный турнир "Заковат" среди сотрудников предприятия.
На интеллектуальном турнире, где проверялись знания и способности сотрудников, Цех резиновых смесей занял 1-е место.
Победители и призеры будут награждены на мероприятии, посвященному профессиональному празднику “День Химика”.