“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda konferensiya bo‘lib o‘tdi
Dastlab “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Diyor Alimov, Bosh direktor o‘rinbosari Mansur Aralov ushbu yo‘nalishda jamoa shartnomasiga binoan, 2023-yilda bajarilishi lozim bo‘lgan ishlar, va ularning ijrosi, erishilgan yutuqlar, shuningdek, amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida hisobot tinglandi.  Yuridik xizmat rahbari Zuxra To‘ychiyeva jamoat shartnomasi ijrosi bo‘yicha tuzilgan komissiya dalolatnomasini o‘qib eshitirdi.
Korxona bosh direktori G‘ulomjon Ibragimov jamoat shartnomasida ko‘zda tutilgan bandlari ijrosi taʼminlanganligi va kelgusida ishchi-xodimlar uchun yaratiladigan shart -sharoitlar haqida so‘z yuritdi.
Kimyo va farmatsevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Kengash raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi  -  Shavkat  Tairov Muhtaram  yurtboshimiz tomonidan amalga oshirilayotgan islohotlar  izchil davom etayotganligi,  shu o‘rindi Kasaba uyushmasiga aʼlohida eʼtibor qilinayotganligi to‘g‘risida so‘z yuritdi.
Shundan so‘ng konferensiya ishtirokchilari A.Shilov B.Pulatova, O.Mo‘minov A.Sherbutayev va B.Abduraxmonovlar 2022-2024 yillarga tuzilgan jamoa shartnomasining 2023 yilda bajarilishi bo‘yicha o‘z fikr muloxazalarini bildirishdi.Muloqotda ishchi-xodimlar mavzuga oid savollariga javob olishdi.
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK maʼmuriyati hamda korxona kasaba uyushma qo‘mitasi o‘rtasidagi jamoa shartnomasi bandlarining 2023 yilda bajarilishi yuzasidan olib borilgan ishlari “qoniqarli”  deb topildi.

В ИП ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi” состоялась конференция
15 марта 2024 года на Иностранном Предприятии Общества с Ограниченной Ответственностью «Биринчи резинотехника заводи» прошла конференция по вопросам исполнения коллективного договора составленного для 2022-2024 годов в 2023 году.
Прежде всего были заслушаны отчеты председателя профсоюзного комитета Диера Алимова, заместителя генерального директора Мансура Аралова ИП ООО "Биринчи резинотехника заводи" о задачах, которые предстояло выполнить в 2023 году согласно коллективному договору, а также об их исполнении, достижениях, а также, о выполненный работе. Руководитель юридической службы Зухра Туйчиева зачитала отчет комиссии, составленной по исполнению коллективного договора.
Генеральный директор предприятия Гуломжон Ибрагимов информировал о выполнении пунктов, предусмотренных коллективным договором, и условиях, создаваемых для сотрудников в будущем.
После этого участники конференции А. Шилов, Б. Пулатова, О. Муминов, А. Шербутаев и Б. Абдурахмонов поделились своим мнением по поводу выполнения коллективного договора составленного на 2022-2024 годы в 2023 году. В ходе встречи работники получили ответы на интересующие их вопросы по теме.
Работа, проделанная в связи с выполнением условий коллективного договора составленная между администрацией ИП ООО «Биринчи резинотехника заводи» и профсоюзным комитетом предприятия была признана «удовлетворительной» в 2023 году.