“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda ayol ishchi-xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarni rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 2022-yil 20-yanvardagi PQ-96-son qarori ijrosini ta’minlash hamda 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kunini munosib kutib olish  maqsadida – "Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi  hamkorligida 2024-yil 4-mart  kuni ayol  ishchi-xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi.
Xodimlarning bilim va salohiyatlari sinalgan bellashuvda Rezina qorishmalari ishlab chiqarish sexi hamda Sifat va  texnologiyalar bo‘limi 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.

В ИП ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi” проведен интеллектуальный турнир «Заковат» среди женщин-работников
В целях обеспечения исполнения постановления Президента Республики Узбекистан от 20 января 2022 года № ПП-96 "О мерах по превращению интеллектуальной игры "Заковат" в массово-просветительское движение среди населения и развитию других интеллектуальных игр" и достойной встречи Международного женского дня 8 марта в ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" совместно с профсоюзным комитетом 4 марта 2024 года был проведен интеллектуальный турнир "Заковат" среди женщин-работников.
В конкурсе, где проверялись знания и потенциал сотрудников, Цех по производству резиновых смесей и Отдел качества и технологий заняли 1 место.