Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludi munosabati bilan maʼnaviyat soati tashkil etildi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda korxona yongʻin xavfsizlik boʻlimi xodimlari ishtirokida gʻazal mulkining sultoni Alisher Navoiy tavalludining 582 yilligi va Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 540 yilligi munosabati bilan maʼnaviyat soati tashkil etildi.
Maʼnaviyat soatida yongʻin xavfsizligi boʻlimi boshligʻi A.Ismatillayev, Davlat tili va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha bosh direktor maslahatchisi B.Mamatov hamda korxona yongʻin xavfsizlik boʻlimi xodimlari ishtirok etishdi.
Unda Davlat tili va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha bosh direktor maslahatchisi Baxtiyor Mamatov ikki buyuk shoir va mutafakkir bobokalonlarimizning hayot va ijod yoʻli haqida tinglovchilarga maʼlumot berib oʻtdi.
Shuningdek, tadbirda yongʻin xavfsizlik boʻlimi xodimlari tomonidan Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur ijodiga mansub gʻazal va ruboiylardan namunalar ijro etildi.

В честь дня рождения Алишера Навои и Захириддина Мухаммада Бабура был организован час духовности
В ИП ООО” Birinchi rezinotexnika zavodi " с участием сотрудников пожарной охраны предприятия был организован час духовности, посвященный 582-летию со дня рождения Алишера Навои и 540-летию Захириддина Мухаммеда Бабура.
В духовном часе приняли участие начальник отдела пожарной безопасности А. Исматиллаев, советник генерального директора по государственному языку и духовно-просветительским вопросам Б. Маматов, а также сотрудники отдела пожарной безопасности предприятия.
В нем советник генерального директора по государственному языку и духовно-просветительским вопросам Бахтиёр Маматов рассказал слушателям о жизненном и творческом пути наших двух великих поэтов и мыслителей.
Также на мероприятии сотрудники пожарной охраны исполнили образцы газелей и рубаи из творчества Алишера Навои и Захириддина Мухаммада Бабура.