Korxona xodimlarining farzandlari uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar
Kimyo va farmatsevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining 2023-yil 27-iyuldagi 02/117-sonli “O‘zbekistan kasaba uyushmalari Federatsiyasi Ijroiya qo‘mitasining 2023-yil 17-iyuldagi navbatdagi yig‘ilishi ijrosini taʼminlash maqsadida “Birinchi rezinotexnika zavodi “MCHJ XK Kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida  korxonada ish faoliyatini olib borayotgan ishchi xodimlarning farzandlaridan 22 nafari 2023-yil 19-avgustdan - 31-avgustga qadar Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumani “Afsona” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida dam oladilar.
Xodimlar farzandlarini bolalar sog‘lomlashtirish oromgohlarida dam olishlarini taʼminlash va o‘sib kelayotgan yosh avlodga g‘amxo‘rlik ko‘rsatish maqsadida "Birinchi rezinotexnika zavodi" MCHJ XK dan bugun 19-avgust kuni 22 nafar ishchi xodimlarning farzandlari Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidagi “Afsona”bolalar sog‘lomlashtirish oromgoxiga jo‘nab ketdilar.

Условия, создаваемые для детей сотрудников предприятия
В целях обеспечения выполнения постановления Республиканского Профессионального союза работников химической и фармацевтической промышленности от 27 июля 2023 года № 02/117  и в целях обеспечения заседания «Исполнительного комитета Федерации профсоюзов Узбекистана от 17 июля 2023 года» 22 ребенка работающих сотрудников отдохнут в детском оздоровительном лагере «Афсона» Бостанлыкского района Ташкентской области с 19 по 31 августа 2023 года.
Сегодня, 19 августа, 22 ребенка работников ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» отправились в детский оздоровительный центр «Афсона» Бостанлыкского района Ташкентской области, с целью обеспечения отдыха детям работников в детских оздоровительных лагерях и заботе о подрастающем молодом поколении.