Sport – sog‘lik garovi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun! ” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayrami munosabati bilan korxona ishchi-xodimlari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish maqsadida turli  sport musobaqalari o‘tkazilmoqda.
2023-yil 15-avgust kuni Kasaba uyushmasi qo‘mitasi va jamoat tashkilotlari hamkorligida Stol tennisi bo‘yicha o‘tkazilgan sport musobaqasida barcha seh va bo‘limlardan sportsevar ishchi-xodimlar ishtirok etishdi va o‘zaro bellashishdi.
Musobaqa stol tennisi qoidalariga muvofiq o‘tkazildi. Qizg‘in va murosasiz kechgan bellashuvda g‘oliblar aniqlandi:
1- o‘rin Aminov Anvar (Energotaʼminot va kommunal xo‘jalik bo‘limi xodimi)
2- o‘rin Sharapov Isroilxon  (Energotaʼminot va kommunal xo‘jalik bo‘limi xodimi)
3- o‘rin Quttiboyev Mirolim   (49-YOQQ  Katta texnik xodimi)
Ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan stol tennisi musobaqasida Sadikova Oltinoy  (Fizik-mexanik sinov va kimyo laboratoriyasi xodimi) 1- o‘rinni egalladi.

Спорт – залог здоровья
В связи с тридцать второй годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" под лозунгом "За новый жизнь, за новый Узбекистан!" проводятся различные спортивные соревнования в целях пропаганды здорового образа жизни среди работников предприятия.
15 августа 2023 года любители спорта всех филиалов и отделов приняли участие и соревновались в спортивных соревнованиях по настольному теннису, проведенных совместно с Профсоюзным комитетом  и общественными организациями.
Соревнования проводились по правилам настольного тенниса. Победители жаркого и бескомпромиссного состязания определились:
1 место Аминов Анвар (Сотрудник отдела энергоснабжения и коммунального хозяйства)
2 место Шарапов Исраилхан (Сотрудник отдела энергоснабжения и коммунального хозяйства)
3 место Куттибоев Миролим (Старший технический сотрудник 49-ЁҚҚ)
В соревнованиях по настольному теннису среди женщин Садикова Олтиной (сотрудник лаборатории физико-механических испытаний и химии) заняла 1 место.