"Yil ayoli" tanlovi o'tkazildi
O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2022-yil 27-apreldagi KQ-340-IV-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida 2023 yil 20-oktabr kuni Angren shahrida “Yil ayoli-2023”  ko‘rik-tanlovining shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tanlovda  idora va tashkilotlar, nodavlat va notijorat tashkilotlari hamda tadbirkorlik subyektlaridan faol ayollar ishtirok etishdi.
"Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XK Sifat bo'limi muhandisi Xudaykulova Maqaddashon "O'z kasbining ustasi bo'lgan yil ayoli" nominatsiyasida g'oliblikni qo'lga kiritib, viloyat bosqichida ishtirok etish huquqini qo'lga kiritdi.

Состоялся конкурс «Женщина года»
В целях обеспечения выполнения решения Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан от 27 апреля 2022 года под номером № KК-340-IV, 20 октября 2023 года в Ангрене прошел городской этап конкурса «Женщина года-2023».
В конкурсе приняли участие активные женщины из ведомств и организаций, неправительственных и некоммерческих организаций и субъектов предпринимательства.
Худайкулова Мукаддасхон, инженер отдела качества ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi», победила в номинации «Женщина года, мастер своей профессии» и получила право на участие в региональном этапе.