Shandong Linglong Tire Co., Ltd. ва “Биринчи резинотехника заводи” МЧЖ ўртасида шартнома имзоланди
20 ноябрь куни Хитойнинг энг йирик шина ишлаб чиқарувчиси Shandong Linglong Tire Co., Ltd. ва “Bars” бренди остида шина ишлаб чиқарувчи “Биринчи резинотехника заводи” МЧЖ ўртасида заводни “General Motors” корпорацияси стандартларига мувофиқ сертификатлашга техник кўмак бериш ва омолагация ишларини амалга ошириш бўйича 4 йил муддатга шартнома имзоланди.
“Linglong” бренди остида автомобиль шиналари ишлаб чиқарувчи Shandong Linglong Tire Co., Ltd. кўп йиллар давомида дунёдаги йигирма, Хитойдаги бешта йирик автомобиль шиналари ишлаб чиқарувчи компанияларидан бири ҳисобланади.
Видеоконференцалоқа орқали ўтказилган расмий маросимда “Ўзкимёсаноат” АЖ раҳбарияти, “UzAuto Motors” АЖ раис ўринбосари, “Linglong” компанияси президенти Жаноб Ванг Фенг, “Биринчи резинотехника заводи” МЧЖ техник директори, Ўзбекистон Республикасининг Хитойдаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси маслаҳатчиси ва соҳа мутахассислари иштирок этди.
Томонлар Бразилия ва Европадаги “General Motors”нинг синов ва тест лабораторияларида “Birinchi rezinotexnika zavodi” МЧЖ томонидан ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларнинг омолагация ишларини амалга ошириш ва корхонага техник кўмак беришга келишиб олдилар. Бунинг натижасида маҳаллий ишлаб чиқаривчи ўз маҳсулотларини “UzAuto Motors” АЖ конвейер линиясига чиқариш имкониятига эга бўлади.
Шунингдек, шартнома доирасида Хитой компанияси 4 йил давомида янги турдаги шина ўлчамларини тайёрлаш, ишлаб чиқаришнинг сифати ва технологик жараёнини бошқаришга кўмаклашади.

Подписано Соглашение между Shandong Linglong Tire Co., Ltd. и ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi»
20 ноября подписано Соглашение между крупнейшим китайским производителем автомобильных шин «Shandong Linglong Tire Co., Ltd» владеющий брэндом автомобильных шин «Linglong» и местным производителем ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» выпускающий автомобильные шины под брэндом «BARS» на оказание технической поддержки по сертификации и омологации завода по стандартам корпорации «General Motors» сроком на 4 года.
Компания «Shandong Linglong Tire Co., Ltd» (Linglong) является китайским предприятием по производству шин, которое на протяжении многих лет входит в число 20 крупнейших производителей автомобильных шин мира и в пятерку крупнейших в Китае.
Официальная церемония состоялась посредством видеоконференцсвязи при участии руководство АО «Узкимёсаноат», заместителя председателя АО «UzAuto Motors», советника Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Узбекистан в Китае, президента компании «Linglong» господина Ванг Фэнг,
а также технического директора ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi», и других представителей вышеупомянутых компаний.
Стороны договорились о технической поддержке и проведении омологации производимой продукции на производственных мощностях ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» в испытательских и тестовых лабораториях «General Motors» в Бразилии и Европе, что позволит после проведении омологации местному производителю поставлять свою продукцию на производственный конвейер АО «UzAuto Motors»
Также, в рамках соглашение китайская компания в течение 4-х лет окажет содействие в разработке дополнительных типа размеров шин, а также управление качеством и технологическим процессом производства.