Shaxmat – aql charxi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ Xkda  11-noyabr “Kasaba uyushmalari kuni” munosabati bilan  Kasaba uyushma qo‘mitasi va Jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda shaxmat bo‘yicha sport musobaqasi o‘tkazildi. Barcha seh va bo‘limlardan 18 nafar ishtirokchi qatnashishdi.
Oʻtkazilayotgan aql charxi musobaqasi ishchi-xodimlarimizda katta qiziqish uygʻotmoqda, - deydi Bosh direktorning davlat tili va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha maslahatchisi Baxtiyor Mamatov.
Bu kabi sport musobaqalari Prezidentimizning qarori ijrosini taʼminlash, qolaversa, ishchi-xodimlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish va shaxmatning ommaviyligini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Bir-biridan kuchli ishtirokchilarning aql-idrok bahsi yakuniga koʻra, Texnik xizmat ko‘rsatish bo‘limi xodimi Fayzullaev Bahodir Amanovich g‘olib deb topildi va qimmatbaho sovg‘a hamda diplom bilan taqdirlandi.

Шахматы – это битва умов
Совместно с профсоюзным комитетом и общественными организациями к 11 ноября «Дню профсоюзных комитетов» на ИП ООО « Birinchi rezinotexnika zavodi» проведено спортивное соревнование по шахматам. В мероприятии приняли участие 18 участников из всех цехов и отделов.
Конкурс мозгового штурма вызывает большой интерес среди наших сотрудников, - говорит советник генерального директора по государственному языку и духовно-просветительским вопросам Бахтиёр Маматов.
Подобные спортивные соревнования служат обеспечению выполнения решения Президента, а также осмысленному проведению свободного времени сотрудников и повышению популярности шахмат.
По итогам интеллектуальных дебатов между участниками победителем был признан сотрудник отдела технического обслуживания Файзуллаев Баходир Аманович и был награжден ценным подарком и дипломом.