O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktyabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng tadbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6099-son Farmoni ijrosini ta’minlash, shuningdek, xotin-qizlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish hamda “8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni”ni munosib kutib olish maqsadida "Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XKda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamkorligida хotin-qizlar o‘rtasida sportning voleybol turi bo‘yicha korxona birinchiligi o‘tkazildi.
Unda korxonaning bo‘lim va sexlaridan tashkil topgan xotin-qizlar jamoalari faol ishtirok etishdi. Musobaqa natijasiga ko‘ra 1-o‘rinni Laboratoriya jamoasi ayollari qo'lga kiritdi.
G'o'lib jamoaga 8-mart arafasida bo'lib o'tadigan bayram tadbirida qimmatbaho sovg'alar taqdim etiladi.

В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан "О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта" № УП-6099 от 30 октября 2020 года, а также пропаганды здорового образа жизни среди женщин и достойной встречи "8 марта-Международнго женского дня" в ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" совместно с Профсоюзным комитетом было проведено первенство предприятия по волейболу среди женщин.
В нем приняли активное участие женские коллективы отделов и цехов предприятия. По итогам конкурса женщины команды Лаборатории заняли 1 место.
Команде-победителю будут вручены ценные призы на праздничном мероприятии, которое состоится накануне 8 марта.