Ma’rifat soati o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-iyuldagi “O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni yuqori saviyada o‘tkazish to‘g‘risida”gi PQ-241-son Qarori hamda mamlakatimiz mustaqilligining ulkan siyosiy, tarixiy va ma’naviy-ma’rifiy ahamiyatini inobatga olib, istiqlol yo‘lining asosiy maqsad va vazifalarini yangi bosqichda og‘ishmay, samarali davom ettirish, bu qutlug‘ sanani davlatimiz va jamiyatimizning bugungi taraqqiyot darajasi, xalqaro maydondagi obro‘- e’tiboriga munosib yuksak saviyada umumxalq bayrami sifatida keng nishonlash maqsadida “Birinchi Rezinotexnika zavodi” MChJ XK da O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz ikki yilligiga bag‘ishlangan "Ma’rifat soati” tashkil etildi.
“Ma’rifat soati”ni  Korxona kasaba uyushma qo‘mitasi raisi Diyor Alimov va  Bosh direktorning ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi Baxtiyor Mamatov olib bordi.

Проведен час духовности и просвещения
В соответствие с постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-241 от 27 июля 2023 года "О подготовке тридцать второй годовщины государственной независимости Республики Узбекистан и проведении ее на высоком уровне", а также, учитывая политическое, историческое и духовно-просветительское значение нашей страны, эффективно продолжая основные цели и задачи на пути независимости на новом этапе, и в целях широкого празднования этой знаменательной даты как национального праздника на высоком уровне, достойном современного уровня развития нашей страны и общества, ее репутации на международной арене, был проведен "Час духовности и просвещения", посвященный 32-ой годовщины независимости Республики Узбекистан, который был организован на ИП ООО "Birinchi Rezinotexnika zavodi".
«Час духовности и просвещения провели председатель профкома предприятия Диёр Алимов и советник генерального директора по вопросам повышения эффективности духовно-просветительской работы и обеспечения соблюдения законодательства о государственном языке Бахтиёр Маматов.