“Oʻzkimyosanoat” AJ va tarmoq korxonalari xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarni rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 2022-yil 20-yanvardagi PQ-96-son qarori ijrosini ta’minlash, shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlarda xodimlarning faol ishtirokini ta’minlash, yuksak ma’naviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta oʻzlashtirgan, kuchli bilimga ega boʻlgan xodimlarni qoʻllab-quvvatlash va ularga oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish hamda ularni ragʻbatlantirish maqsadida  – Kimyogar kuni munosabati bilan 2023-yil 3-iyun kuni “Oʻzkimyosanoat” AJ markaziy apparati va tarmoq korxonalari xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi. Xodimlarning bilim va salohiyatlari sinalgan bellashuvda “Birinchi rezinotexnika zavodi ” MCHJ XK  “BARS” jamoasi fahrli 1-orin bilan gʻoliblikni qo‘lga kiritdi.  Gʻolib va sovrindorlar faxriy yorliq va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlanishdi.

Проведен интеллектуальный турнир” Zakovat “ среди сотрудников АО «Узкимёсаноат» и предприятий отрасли
В целях обеспечения выполнения постановления № ПП-96 Президента Республики Узбекистан от 20 января 2022 года «О мерах по превращению интеллектуальной игры «Заковат» в массовое воспитательное движение среди населения и развитию других интеллектуальных игр", а также для реализации мероприятий,проходящих в нашей стране - 3 июня 2023 года по случаю Дня химика был проведен интеллектуальный турнир «Заковат» между центральным аппаратом АО «Узкимёсаноат» и работниками дочерних предприятий. В конкурсе, где проверялись знания и потенциал сотрудников, команда «БАРС» от имени ИП ООО «Биринчи резинотехника заводи» заняла почетное 1 место. Победители и призеры были награждены почетными грамотами и сувенирами.