Maktab o‘quvchilari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi
Joriy yilning 29 mart kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda korxona Kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida korxonada reja asosida korxona va ta’lim muassasalari o‘rtasidagi kelishuvga asosan, “Ochiq eshiklar kuni”ni o‘tkazish,  mehnat faoliyatiga tayyorlash hamda yoshlarni ishlab chiqarish sharoitlari bilan tanishtirish maqsadida Angren shahar Xalq ta’limi bo‘limiga qarashli 23-umumta’lim maktabining 10-11-sinf o‘quvchilari uchun “Ochiq eshiklar kuni”  tashkil etildi.
Dastlab o‘quvchilar korxona muzeyida bo‘lib, korxona tarixi, faoliyati va xavfsizlik qoidalari, ichki tartib-qoidalar bilan korxona mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi bo‘yicha yetakchi muhandisi Otabek Mo‘minov tomonidan tanishtirildi. Shuningdek, ular korxonaning ma’naviyat va ma’rifat xonasida bo‘lishdi. Unda korxona ichki kommunikatsiya, ma’naviy-ma’rifiy va yoshlar ishlari guruh rahbari B.Mamatov tomonidan o‘quvchilarga korxona yutuqlari, olib borilayotgan ma’naviy-ma’rifiy ishlar va davlatimiz rahbari Sh.Mirziyoevning “Xarakatlar strategiyasi” elektron kitobi to‘g‘risida tushuncha berildi.
Shundan so‘ng, o‘quvchilar korxonaning ishlab chiqarish sexlari tomon biriktirilgan mutaxassislar bilan birga olib borildi. Bunda mutaxassislar tomonidan o‘quvchilar korxonada ishlab chiqarish jarayoni, pog‘onalari hamda sharoitlari, ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar turlari bilan batafsil tanishtirildilar.
“Ochiq eshiklar kuni”da maktab o‘quvchilari korxona faoliyati bilan yaqindan tanishib,  ijobiy taassurotlar bilan qaytishdi.

Организован «День открытых дверей» для школьников
В целях подготовки к труду и ознакомления молодежи с условиями производства, а также, согласно договора и плана между ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" и образовательными учреждениями "О проведении дней открытых дверей", 29 марта текущего года совместно с Профсоюзным комитетом предприятия для учащихся 10-11 классов общеобразовательной школы № 23 Ангренского городского управления народного образования был организован "День открытых дверей".
Сначала ученики посетили музей предприятия, где с историей предприятия, деятельностью и правилами техники безопасности, внутренним распорядком ознакомил ведущий инженер по охране труда и технической безопасности предприятия Отабек Муминов. Они также посетили духовно-просветительскую комнату предприятия. Также, руководитель группы по внутренним коммуникациям, духовно-просветительской и молодежной работе предприятия Б.Маматов рассказал школьникам о достижениях предприятия, проводимой духовно-просветительской работе и дал основные понятия по электронной книги «Стратегия действий» главы нашего государства Ш.Мирзиёева.
После этого ученики вместе с прикрепленными специалистами были доставлены в производственные цеха предприятия. Школьники были ознакомлены специалистами с производственным процессом, этапами и условиями работы предприятия, а также видами выпускаемой продукции.
На Дне открытых дверей школьники познакомились поближе с деятельностью предприятия и вернулись с положительными впечатлениями.