Maktab o‘quvchilari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi
Joriy yilning 17-may kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda korxona Kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida korxonada reja asosida korxona va taʼlim muassasalari o‘rtasidagi kelishuvga asosan, “Ochiq eshiklar kuni”ni o‘tkazish, mehnat faoliyatiga tayyorlash hamda yoshlarni ishlab chiqarish sharoitlari bilan tanishtirish maqsadida Angren shahar Xalq taʼlimi bo‘limiga qarashli 40-umumtaʼlim maktabining 9-sinf o‘quvchilari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi.
Dastlab o‘quvchilar korxona muzeyida bo‘lib, korxona tarixi, faoliyati va xavfsizlik qoidalari, ichki tartib-qoidalar bilan korxona mehnat muhofazasi sanoat havfsizligi yetakchi muhandisi Мo'minov Otabek tomonidan tanishtirildi.
Shundan so‘ng, o‘quvchilar korxonaning ishlab chiqarish sexlari tomon maxsus biriktirilgan mutaxassis Shinalar va konveyer lentalari dizayni bo'yicha guruh rahbari Ilxomov Azizjon bilan birga olib borildi. Bunda mutaxassis tomonidan o‘quvchilar korxonada ishlab chiqarish jarayoni, mahsulotni ishlab chiqarish pog‘onalari hamda sharoitlari, ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar turlari bilan batafsil tanishtirildilar.
“Ochiq eshiklar kuni”da maktab o‘quvchilari korxona faoliyati bilan yaqindan tanishib, ijobiy taassurotlar bilan qaytishdi.

Организован «День открытых дверей» для школьников
В целях подготовки к труду и ознакомления молодежи с условиями производства, а также, согласно договора и плана между ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" и образовательными учреждениями "О проведении дней открытых дверей", 17 мая текущего года совместно с Профсоюзным комитетом предприятия для учащихся 9 класса общеобразовательной школы № 40 Ангренского городского управления народного образования был организован "День открытых дверей".
Сначала ученики посетили музей предприятия, где с историей предприятия, деятельностью и правилами техники безопасности, внутренним распорядком ознакомил ведущий инженер по охране труда и технической безопасности предприятия Отабек Муминов.
После этого ученики вместе с прикрепленным специалистам Руководителем группы по конструкции шин и конвейерных лент Илхомов Азизжон были доставлены в производственные цеха предприятия. Школьники были ознакомлены специалистами с производственным процессом, этапами и условиями работы предприятия, а также видами выпускаемой продукции.
На Дне открытых дверей школьники познакомились поближе с деятельностью предприятия и вернулись с положительными впечатлениями.