Nominatsiyalar bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi
2024-yil 25-aprel kuni Chirchiq shahridagi “Maxam-Chirchiq” AJ madaniyat saroyida Toshkent viloyatidagi tarmoq kasaba uyushma tashkilotlari tizimida “Mehnat muhofazasi va xavfsizligi bo‘yicha jamoatchilik nazoratini tashkil etish yuzasidan respublika ko‘rik-tanlovi”ning viloyat bosqichi yakunlari bo‘yicha nominatsiya g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi Rayosatining 2017-yil 20-noyabrdagi “Mehnat muhofazasi va xavfsizligi bo‘yicha jamoatchilik nazoratini tashkil etish yuzasidan respublika ko‘rik-tanlovini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 8-108 “s”-sonli, O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Toshkent viloyat kengashi Ijroiya qo‘mitasining 2024-yil 19-yanvardagi “Mehnat muhofazasi va xavfsizligi bo‘yicha jamoatchilik nazoratini tashkil etish yuzasidan respublika ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 10-14 “s”-sonli qarorlari, ko‘rik-tanlovning Toshkent viloyat bosqichi yakunlari bo‘yicha komissiyasining 2024-yil 16-apreldagi yig‘ilishi bayonining qaroriga asosan O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Toshkent viloyat kengashi Ijroiya qo‘mitasi tashabbusi bilan tashkil qilindi.
Tanlov nizomiga muvofiq, uning viloyat (hududiy) bosqichiga tavsiya etilgan tashkilot va muassasalar faoliyati to‘g‘risidagi materiallarni o‘rganib chiqish bo‘yicha viloyat Kengashi komissiyasi tomonidan 2024-yil 16-aprel kuni yig‘ilish o‘tkazilib, uning bayoni asosida bir qator nominatsiyalar bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi. Jumladan, “Eng yaxshi tashkilot”, “Eng yaxshi kasaba uyushma qo‘mitasi”, “Eng yaxshi mehnat muhofazasi bo‘yicha vakil”, “Eng yaxshi mehnat muhofazasi bo‘yicha yosh mutaxassis” nominatsiyalari bo‘yicha jami 54 nafar g‘oliblikka loyiq ko‘rildi.
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK mazkur ko’rik tanlovda 3-nominatsiya bo‘yicha ishtirok etib, “Eng yaxshi tashkilot” nominatsiyasi bo‘yicha (Mehnat muhofazasi, sanoat xavfsizligi va atrof-muhit muhofazasi guruhi rahbari – Madaripov Ulug‘bek Abdimamjanovich) 1-orinni, “Eng yaxshi kasaba uyushma qo‘mitasi” nominatsiyasi bo‘yicha (Kasaba uyushma raisi – Alimov Diyor Abdimalikovich) 2-o’rinni va “Eng yaxshi mehnat muhofazasi bo‘yicha yosh mutaxassis” nominatsiya bo‘yicha (Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi yetakchi muhandisi - Mo‘minov Otabek Shuxratovich) 3-o‘rinni egalladi.
G‘oliblar Kasaba uyushmalari viloyat Kengashi komissiyasi tomonidan diplom va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandilar.

Определены победители в номинациях
25 апреля 2024 года во Дворце культуры АО «Максам-Чирчик» города Чирчик, в системе профсоюзных организаций Ташкентской области, состоялась церемония награждения победителей областного этапа «Республиканского конкурса по организации общественного надзора за охраной и безопасностью труда».
Мероприятие было организовано по инициативе Исполнительного комитета Совета Федерации профсоюзов Узбекистана по Ташкентской области, на основании их решения протокола заседания Ташкентского областного этапа конкурса от 16 апреля 2024 года, в соответствии с постановлением Исполнительного комитета Совета Федерации профсоюзов Узбекистана под номером № 8-108 “s” от 20 ноября 2017 года "О проведении республиканского конкурса в связи с организацией общественного надзора за охраной и безопасностью труда", постановлением Исполнительного комитета Ташкентского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана под номером № 10-14 “s” от 19 января 2024 года «О проведении регионального этапа республиканского конкурса по организации общественного надзора по охране труда и технике безопасности».
В соответствии с положением о конкурсе 16 апреля 2024 года состоялось заседание Комиссии областного совета по изучению материалов о деятельности организаций и учреждений, рекомендованных к региональному (территориальному) этапу и на основании протокола комиссии были определены победители ряда номинаций. В частности, достойными признаны 54 победителя в номинациях «Лучшая организация», «Лучший профсоюзный комитет», «Лучший представитель охраны труда», «Лучший молодой специалист по охране труда».
ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» приняло участие в 3 номинациях данного конкурса, в номинации «Лучшая организация» (руководитель группы охраны труда, промышленной безопасности и охраны окружающей среды - Мадарипов Улугбек Абдимамжанович) заняла 1 место,  2 место в номинации «Лучший профсоюзный комитет» (председатель профсоюзного комитета – Алимов Диёр Абдималикович) и 3 место в номинации «Лучший молодой специалист по охране труда» (Ведущий инженер по охране труда и технической безопасности – Муминов Отабек Шухратович).