"BRZ" MCHJ sanoat ko'rgazmasida
Joriy yilning 14 dekabr kuni “O‘zekspomarkaz” milliy majmuasida O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, Toshkent shahar hokimligi va Elektron kooperatsiya portali markazi hamkorligida tashkil etilgan Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi boshlandi.
Sanoat yarmarkasining ochilish marosimida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo vaziri Sardor Umurzoqov tabrik so‘zi bilan chiqdi.
Yarmarkadan ko‘zlangan asosiy maqsad mamlakatimizning kichik biznes va xususiy tadbirkorlik subyektlari bilan yirik sanoat va hududiy korxonalari o‘rtasida tarmoqlararo sanoat kooperatsiyasini yanada kengaytirishdan iborat edi.
Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasida jami 3150 dan ortiq mahalliy ishlab chiqaruvchilar ishtirok etdi.
“O‘zkimyosanoat” aksiyadorlik jamiyati qo‘shma stendida “Birinchi Rezinotexnika Zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyati tomonidan barcha zarur xalqaro me’yorlar va standartlarga javob beradigan mahsulotlar namoyish etildi. Bu yil o‘zlashtirilgan shinalar yarmarka ishtirokchilari va tashrif buyuruvchilarda katta qiziqish uyg‘otdi. Zavod mutaxassislari yangi standart o'lchamdagi avtomobil shinalari xususiyatlari bilan tanishtirdi, stend tashrif buyuruvchilarga boshqa turdagi mahsulotlar haqida so'zlab berdi.

ООО "BRZ" на промышленной выставке
14 декабря текущего года в Национальном выставочном центре «Узэкспоцентр» стартовала Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка, организованная Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан совместно с Хокимиятом города Ташкента и Центром Электронного кооперационного портала.
На церемонии открытия промышленной ярмарки с приветственным словом выступил заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан Сардор Умурзаков.
Основной целью ярмарки стало дальнейшее расширение межотраслевой промышленной кооперации между малым бизнесом и частным предпринимательством и крупными промышленными и региональными предприятиями страны.
Всего в Республиканской межотраслевой промышленной ярмарке участие приняли более 3 150 местных производителей.
Продукцию, отвечающую всем необходимым международным регламентам и нормам  представил ООО "Birinchi Rezinotexnika Zavodi" в рамках объединённого стенда АО "Узкимесаноат". Шины, освоенные в текущем году, вызвали большой интерес среди участников и посетителей ярмарки. Специалисты завода презентовали характеристики новых типоразмеров автомобильных шин, рассказали посетителям стенда о других видах продукции.