Joriy yilning 10-oktabr kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi”MChJ XKda kasaba uyushmasi qo'mitasi bilan hamkorlikda “Keksalarga hurmat - yoshlarga ibrat” g‘oyasi ostida o‘tkazilayotgan “Keksalar haftaligi” munosabati bilan “Kasbim – faxrim” mavzusida mehnat faxriylari ishtirokida yoshlar uchrashuvi o‘tkazildi.
Davra suhbatidan so‘ng korxona fahriylari ishtirokida sportning shaxmat va shashka musobaqalari tashkil etildi.Musobaqa qizg'in muzokaralarga boy boldi.
Erkaklar o'rtasidagi Shaxmat musobaqasi natijasiga ko‘ra:
1-o‘rinni Fayzullaev Baxodir Amonovich, mexanik ta’mirlash guruh raxbari
2-o‘rinni Nurmuhamedov Murodjon Shakirovich, Materiallar Laboratoriyasi guruhining namuna tayyorlovchisi
3-o‘rinni Po‘latov Abdujappor Abduqahhorovich, Kanalizatsiya nasosi va nasos stansiyasi guruhi boshlig‘i egalladilar.
Ayollar o'rtasidagi Shashka musobaqasi natijasiga ko'ra:
1-o‘rinni Inamova Zilоlаxon Kadirovna, “Tekstil BRZ” tikuvchilik sexi ustasi
2-o‘rinni Muxtorova BaxtinsoZaydullayevna Rezinoqorishmalari sexi kimyoviy moddalar tortuvchisi
3-o‘rinni Raxmonova Majuda Achilovna Sifat va texnologiyalari bo‘limi sifat muxandisi egalladilar.
"Bizlarga berilayotgan bunday e’tibordan har birimiz minnatdormiz va o‘sib kelayotgan yosh avlodga, o‘z hayotiy va ish tajribamiz bilan bo‘lishish uchun hamisha tayyormiz" - Baxodir Fayzullaev, mexanik ta’mirlash guruh rahbari

"Неделя пожилых людей" на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi"
10 октября текущего года на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" в сотрудничестве с профсоюзным комитетом в рамках "Недели пожилых людей" под девизом "Уважение к старшим - пример для молодежи" прошла встреча молодежи с ветеранами труда на тему "Моя профессия - моя гордость".
После встречи с ветеранами завода были организованы соревнования по шахматам и шашкам. Соревнования были насыщены оживленными дискуссиями.
По результатам шахматного турнира среди мужчин:
1-е место занял Баходир Аманович Файзуллаев, руководитель группы механического ремонта
2-е место занял Муроджон Шакирович Нурмухамедов, специалист по подготовке образцов лаборатории материалов
3-е место занял Абдужаббор Абдукаххорович Пулатов, начальник группы канализационных насосов и насосной станции.
По результатам турнира по шашкам среди женщин:
1-е место заняла Зилолахон Кадыровна Инамова, мастер швейного цеха "Текстиль БРЗ"
2-е место заняла Бахтинсо Зайдуллаевна Мухторова, оператор по химическим веществам цеха по производству резиновых смесей
3-е место заняла Мавжуда Ачиловна Рахмонова, инженер по качеству отдела качества и технологий.
"Мы все благодарны за такое внимание и всегда готовы делиться своим жизненным и рабочим опытом с подрастающим поколением", - Баходир Файзуллаев, руководитель группы механического ремонта.