Milliy qadriyatlar – millat iftixori
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun! ” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayrami munosabati bilan korxona ishchi-xodimlari o‘rtasida  “Osh tanlovi” o’tkazildi.
Joriy yilning 28-avgust kuni Kasaba uyushma qo‘mitasi va  jamoat tashkilotlari   hamkorlikda navbatdagi o’zida milliy qadriyatlarimizni aks ettirgan “Osh tanlovi”  korxonamizda ko’tarinki kayfiyatda o‘tkazildi. Unda korxonamizning barcha bo’lim va sexlari ishtirok etdi. Ishtirokchilar bir xil masalliqlardan biri biriga o’xshamaydigan mazali palovlar tayyorlashdi, ularning ishlarini esa Komissiya a’zolari munosib baxolab borishdi.
Tanlov natijalariga ko’ra,
Ishlab chiqarish texnik bo‘limi 1-o’rin
Konveyеr tasmalar ishlab chiqarish sexi    2-o’rin
Avtomobil Shinalarni ishlab chiqarish  sexi  3-o’rinni qo’lga kiritdilar.
G‘olib jamoalar Mustaqillik kuni bayrami arafasida o’tkaziladigan tantanali  tadbirida taqdirlanadilar.

Национальные ценности – гордость нации
В связи с тридцать второй годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан под девизом "За новую жизнь, за новый Узбекистан!", на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" был проведен "Конкурс Плова" среди сотрудников предприятия.
28 августа текущего года при сотрудничестве с комитетом Профсоюза и общественными организациями на нашем предприятии в весёлом настроении прошел очередной «конкурс Плова», отражающий наши национальные ценности. В нем приняли участие все отделы и цеха нашего преприятия. Из одних и тех же ингредиентов участники приготовили вкуснейшие пловы, и их работа была по достоинству оценена членами комиссии.