Xalq konstitutsiyasi bilan xalqchil davlat sari
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining muqaddimasida xalqimizning demokratiya g‘oyalariga, ijtimoiy adolat, erkinlik va tenglik kabi qadriyatlarga sodiqligi ifoda etilgan. Ijtimoiy adolat tamoyili mamlakatimizda jamiyat hayotining barcha sohalarida amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyatini belgilab beradi.
Konstitutsiyamizning yangi tahririda ijtimoiy, demokratik-huquqiy va chinakam xalqparvar davlatchilik asoslarini yaratish, aholi farovonligini oshirish, inson huquq va manfaatlari, qadr-qimmatini yana-da yuksaltirish, hayotning barcha sohalarini liberallashtirishga muhim ahamiyat qaratilgan. Yangi Konstitutsiya Yangi O‘zbekiston taraqqiyotida yangi davrni boshlab beradi. Yurtboshimiz taʼbiri bilan aytganda, konstitutsiyaviy islohotni fuqarolarimiz fikri va qo‘llab-quvvatlashi asosida, referendum orqali amalga oshirsak, bu tom maʼnoda xalqimiz xohish irodasining ifodasi-haqiqiy xalq Konstitutsiyasi bo‘ladi.
Bugun “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda Respublika “Maʼnaviyat” targ‘ibotchilar jamiyati hamda Angren shahar hokimligining bir guruh faollari hamda masʼullari ishtirokida “Xalq Konstitutsiyasi bilan xalqchil davlat sari” mavzusida maʼnaviyat festivali tashkil etildi. Unda Angren shahar hokimi Alisher Rayimov hamda bir guruh sanʼatkorlar va shoirlardan tarkib topgan maʼnaviyat targ‘ibotchilari ishtirok etishdi.
Tadbirni korxona bosh direktori G‘ulomjon Ibragimov ochib berdi. Shundan so‘ng tashrif buyurgan mehmonlar so‘zga chiqib, Konstitutsimizga kiritilayotgan o‘zgarishlar va ularning ahamiyati, xalqimiz va jamiyatimiz hayotida tutgan o‘rni haqida to‘xtalib o‘tishdi.
-Har qanday Konstitutsiya hayotiy bo‘lishi lozim, yaʼni u mamlakatning ijtimoiy va huquqiy voqeliklariga, xalqning orzu-umidlari va kelajak istiqboliga, xususan, zamon talabiga mos kelishi kerak,  - deydi  shoir Salim Ashurov.
Shuningdek, tadbir davomida el ardog‘idagi sanʼatkorlar, shoir-yozuvchilar o‘z ijod namunalari bilan korxona ishchi-xodimlariga ko‘tarinki kayfiyat baxsh etishdi.

На пути к справедливому государству с народной конституцией
В преамбуле Конституции Республики Узбекистан выражается верность нашего народа идеалам демократии, социальной справедливости, свободы и равенства. Принцип социальной справедливости определяет сущность реформ, проводимых во всех сферах общественной жизни нашей страны.
В новой редакции нашей конституции большое значение имеет создание социальных, демократически-правовых и действительно народолюбивых государственных основ, повышение благосостояния населения, дальнейшее укрепление прав и интересов человека, достоинства, либерализация всех важных сфер жизни. Новая Конституция открывает новую эру в развитии Нового Узбекистана. По словам главы нашего государства, если мы проведем конституционную реформу через референдум, основанный на мнении и поддержке наших граждан, то это будет буквально волеизъявление нашего народа - настоящая народная Конституция.
Сегодня на ИП ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi” состоялся фестиваль по духовности и просветительству под названием “К народному государству с Народной коституцией” с участием группы активистов и должностных лиц городского хакимията. На данном фестивале присутствовали группа агитаторов по духовности, в лице  хакима города Ангрена Алишера Райимова, а также, деятелей исскуств и писателей.
Фестиваль по духовности и просветительству на тему «К народному государству с Народной Конституцией» состоялся сегодня на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» с участием группы активистов и должностных лиц Республиканского пропагандистского общества «Духовность» и администрации города Ангрен.
Со своей вступительной речью фестиваль открыл генеральный директор ИП ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi” Гуломжон Ибрагимов.  После этого, гости выступили с речью и рассказали о вносимых изменениях в нашу Конституцию, их значении и роли в жизни нашего народа и общества.
- Любая Конституция должна быть жизнеспособной, то есть соответствовать социальным и правовым реалиям страны, надеждам и перспективам народа, в частности, требованиям времени, - говорит поэт Салим Ашуров.
Также во время мероприятия известные деятели исскуств, поэты-писатели подарили своими выступлениями и  произведениями работникам предприятия приподнятое настроение.