Korxonada xotin-qizlar oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Prezidentimizning 2022-yil 22-yanvarda “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-maʼrifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarin rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida“gi qarori  qabul qilingan edi. Qaror ijrosini taʼminlash, shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlarda xodimlarning faol ishtirokini taʼminlash, yuksak maʼnaviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta oʻzlashtirgan, kuchli bilimga ega boʻlgan xodimlarni qoʻllab-quvvatlash va ularga oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish hamda 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan korxonada faoliyat olib borayotgan  xotin-qizlarni ragʻbatlantirish maqsadida “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda ayollar oʻrtasida Jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda “Zakovat” intellektual turniri tashkil etildi.
Unda korxonamizning sex va boʻlimlaridan eng bilimdon xotin-qizlaridan tarkib topgan toʻrt jamoa oʻzaro bellashishdi.
Bilimlar bellashuvida barcha jamoa aʼzolari bor bilim, tafakkurlarini ishga solishdi. Qizgʻin bahs-munozara, savol-javoblar ruhida oʻtgan intellektual bahsda kuchlilar oʻz soʻzini aytishdi.
Yakuniy hisob-kitobga koʻra, “Nastarin” terma jamoasi aʼzolari eng koʻp javoblarni taqdim etgan jamoa sifatida 1-oʻrinni egallashdi.

На предприятии прошел интеллектуальный турнир «Заковат» среди женщин
22 января 2022 года принято постановление президента Республики Узбекистан о «превращении интеллектуальной игры «Заковат» в массово-просветительское движение среди населения и мерах, связанных с развитием других интеллектуальных игр». В целях обеспечения выполнение решения, а также, для обеспечения активного участия сотрудников в масштабных реформах, проводимых в нашей стране, поддержки сотрудников и их высокого морального духа, самостоятельного и свободного мышления, досконально,  освоившие достижения современной науки, и имеющие прочные знания, и для создания им возможности проявить свои таланты, ИП ООО «Биринчи резинотехника заводи» в сотрудничество с общественными организациями,  по случаю 8 марта - Международного женского дня, в целях поощрения женщин, работающих на предприятии, организовал интеллектуальный турнир «Заковат» среди женщин работающих на предприятии.
В нем соревновались четыре команды лучших женщин-знатоков из цехов и отделов нашего предприятия.
В соревновании все члены команды использовали свои знания и мышление в полной мере. В интеллектуальных дебатах, проходивших в духе напряженных дискуссий и вопросов и ответов, свое слово сказали самые сильные знатоки.
По итоговому подсчету члены сборной команды «Настарин» заняли 1 место, как команда, давшая наибольшее количество ответов.