Korxonada muhim uchrashuv tashkil etildi
Joriy yilning 24 sentabr kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda Bosh direktorning xodimlar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari F.Lutfullayev hamda Ichki kommunikatsiya, ma’naviy-ma’rifiy va yoshlar ishlari bo‘yicha guruh rahbari B.Mamatovlar ishtirokida korxonaga tashrif buyurgan Toshkent kimyo-texnologiya institutining “Yuqori molekulali birikmalar va plastmassalar texnologiyasi” kafedrasi dotsenti, texnika fanlari nomzodi D.Yuldashov bilan muhim uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad, O‘zbekiston Respublikasi Prezident administratsiyasi va Toshkent kimyo-texnologiya instituti tomonidan ishlab chiqilgan “Yo‘l xaritasi” ning tegishli bandi ijrosini ta’minlash bo‘lib, bunda kafedraning joriy yildagi Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Toshkent tekstil va yengil sanoat instituti xamkorlikda olib borayotgan, innovatsion ishlanmalari samarali g‘ovakli rezina tekstil materiallar hamda rezina sanoati ikkilamchi resurslaridan regeneratlar olish, ulardan sanoat sohalariga rezina texnik buyum sifatida qo‘llash borasida fikr almashildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida kafedra va korxona o‘rtasida malakali kadrlar tayyorlashning istiqbolli rejalari muhokama qilindi.

На предприятии организована важная встреча
24 сентября текущего года на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» состоялась важная встреча, организованная заместителем генерального директора по работе с персоналом Ф.Лутфуллаевым и руководителем группы по внутренней коммуникации и духовно-просветительской работе Б. Маматовым, которую посетил доцент кафедры «Технологии высокомолекулярных соединений и пластмасс» Ташкентского химико-технологического института Д.Юлдашев.
Основная цель встречи заключалась в выполнении одного из пунктов «Дорожной карты», разработанной Администрацией Президента Республики Узбекистан и Ташкентским химико-технологическим институтом. Обсуждались инновационные разработки в области эффективной пористой резины, текстильных материалов и регенератов из вторичных ресурсов резиновой промышленности, а также применение каучука в промышленных отраслях.
В ходе встречи также были рассмотрены планы по подготовке квалифицированных специалистов для предприятия.