"O‘zbek tilim iftixorim"
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 21-oktabrdagi  "O'zbek tilining davlat tili sifatidagi nufuzi va mavqeyini tubdan oshirish chora tadbirlari to'g'risida"gi PF-5850-son Farmoni ijrosini ta'minlash maqsadida  “Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi va jamoat tashkilotlari hamkorligida 13-oktyabr kuni korxonada faoliyat yuritayotgan ishchi-xodimlar o'rtasida  “To‘g‘ri va chiroyli yoz” diktantlar tanlovi o‘tkazildi. Tanlovda seh va bo‘limlardan 8 nafar ishchi xodim qatnashdi.
Tanlov yakuniga ko'ra:
1 - o'rin Oltinova Maftuna Abduxakim qizi “FMS va KT” laboranti
2 - o'rin Matkasimova Dildora Radjapovna “RO va IINQ” bo‘lim boshlig‘i
3- o'rin  Abdullayev Zohidjon Baxrom o‘g‘li Qishloq xo‘jalik shinalari ishlab chiqarish sehi shina yig‘uvchisi egalladilar.

“Мой узбекский язык – моя гордость”
В целях обеспечения выполнения указа Президента Республики Узбекистан под номером №ПП-5850 от 21 октября 2019 года «О мерах по кардинальному повышению престижа и статуса узбекского языка как государственного», 13 октября текущего года на ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" совместно с профсоюзным комитетом и общественными организациями был проведен конкурс диктантов «Пиши правильно и красиво» среди работников предприятия. В конкурсе приняли участие 8 сотрудников разных цехов и отделов предприятия.
По итогам конкурса:
1 место заняла Олтинова Мафтуна Абдухаким кизи, лаборант «ФМС и КТ».
2 место заняла Маткасимова Дилдора Раджаповна, начальник отдела «РО и ИИНК»
3-место занял Абдуллаев Зохиджон Бахром угли, шиномонтажник цеха по производству сельскохозяйственных шин.