“Xalqaro yoshlar kuni” “BRZ”da!
2024-yil 12-avgust kuni “Xalqaro yoshlar kuni” munosabati bilan “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi raisi D.Alimov Yosh xodimlarning tashabbus va qiziqishlarini yaqindan o‘rganish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, shuningdek, kasaba uyushmalari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar, mavjud imkoniyat va imtiyozlar bo‘yicha ma’lumot berish maqsadida yoshlar ishtirokida “Yoshlar kasaba uyushmalari e’tiborida” mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Suhbat davomida faol va tashabbuskor, boshqalarga o‘rnak bo‘lib kelayotganlar korxona yosh xodimlari Bozorov Axror To'rayevich, Mirzabayev Asliddin Botir o'g'li, Ergasheva Xolbu Nurmamatovnalarga Faxriy yorliq va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Shu o‘rinda   Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi D.Alimov yosh mutaxassislar uchun jismoniy tarbiya va sport bilan shug‘ullanish muhimligini ta’kidlab, bunday tadbirlar nafaqat jismoniy tayyorgarlikni yaxshilash, balki xodimlar o'rtasida jamoaviy rishtalarni mustahkamlashga ham yordam berishi mumkinligini ta’kidlab o‘tdi.
“Xalqaro yoshlar kuni” munosabati bilan mehnat faoliyatini yuritayotgan yosh xodimlar o‘rtasida sport musobaqalari o‘tkazildi. Ushbu sport musobaqasi sportning stol tennisi, shaxmat va shashka turlari bo‘yicha bo‘lib o‘tdi. Musobaqada 20 dan ortiq yosh ishchi-xodimlar faol ishtirok etdi.
Shaxmat bo‘yicha erkaklar o‘rtasida o‘tkazilgan musobaqada Sifat bo‘limi injeneri Bozaraliev Shoxjaxon Baxtiyorovich fahrli 1-o‘rinni, Elektron uskunalar muhandisi Abdug‘oforov Xakimjon Baxtiyor o‘g‘li 2-o‘rinni, Rezino qorishmalari sexi  kalandir mashinisti Tursunboev Iskandar Abdug‘ofor o‘g‘li 3-o‘rinni egalladilar va ayol ishchi-xodimlar o‘rtasida shashka turi bo‘yicha fahrli 1- o‘rinni  bosh energetik hizmati ustasi - Aminova Shodiyona Shuxratilla qizi, 2-o‘rinni Rezina qorishmalari sehidan - Yusupova Malika Shuxrat qizi hamda 3- o’rinni Rezino qorishmalari sexi xisob-kitob yurituvchisi  Xoln azarova  Soxiba Zoxid qizi kabilar egalladilar.
Shuningdek, sportning stol tennisi bo‘yicha erkaklar o‘rtasida o‘tkazilgan musobaqada fahrli 1-o‘rinni Bosh mexanik bo‘limidan chilangar usta – Mamataliyev Sherzod Faxriddin o‘g‘li, 2-o‘rinni Sifat va texnologiya bo‘limidan muhandis texnolog – Erkinov Jamshid Ulug‘bek o‘g‘li hamda 101-sexdan rezino qorishmalari jo‘valovchisi Qo‘ldoshev Jamshid Muhiddin o‘g‘li kadilaar egalladilar.
Ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan stol tennisi musobaqasida esa fahrli 1-o‘rinni Yong‘in xavfsizligi bo‘limi navbatchi dispetcheri Mirsoatova - Dilxumor Ikromjon qizi, 2-o‘rinni Komponentlar sexi apeks operatori - Abdaliyeva Mushtariy Murodjon qizi hamda 3-o‘rinni Xo‘jalik bo‘limi ishlab chiqarish farroshi – Oqboyeva Mohigul Ikromjon qizi kabilar egalladilar.

«Международный день молодежи» в «БРЗ»!
12 августа 2024 года по случаю «Международного дня молодежи», с председателем профсоюзного комитета ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» Д.Алимовым и с участием молодежи предприятия была организована встреча на тему  «Молодежь в центре внимания профсоюзов», с целью предоставления информации о реформах, реализуемых в нашей стране об инициативах и интересах молодых работников, о проводимой профсоюзами работе, имеющихся возможностях и льготах для них. В ходе беседы молодые сотрудники предприятия, активные и инициативные, ставшие примером для других, были награждены почетными грамотами и памятными подарками.
При этом председатель профсоюзного комитета Д.Алимов подчеркнул важность физического воспитания и спорта для молодых специалистов и что, подобные мероприятия помогают не только улучшить физическую форму, но и укрепить командные связи среди сотрудников.
По случаю «Международного дня молодежи» были проведены спортивные соревнования среди молодых сотрудников. Спортивные соревнования проводились по настольному теннису, шахматам и шашкам. В соревнованиях активно приняли участие более 20 молодых работников.
В мужских соревнованиях по шахматам инженер отдела Качества Бозаралиев Шохжахан Бахтиёрович занял 1-е место, инженер электронного оборудования Абдугафоров Хакимжон Бахтиёр угли занял 2-е место, Турсунбоев Искандар Абдугофор угли, каландровщик цеха резиновых смесей занял 3 место, а среди сотрудниц – в разряде по шашкам почетное 1 место заняла главный мастер энергетической службы - Аминова Шодиена Шухратилла кизи,  2 место – Юсупова Малика Шухрат кизи с цеха резиновых смесей и 3 место заняла Холназарова Сохиба Зохид кизи, расчетчик цеха резиновых смесей.
Также в соревнованиях по настольному теннису среди мужчин почетное 1 место завоевал слесарь Маматалиев Шерзод Фахриддин угли из отдела главного механика, 2-е место было присуждено Эркинову Джамшиду Улугбек угли, инженеру-технологу отдела качества и технологии, а также вальцовщику резиновых смесей со 101-го цеха Кулдошеву Джамшиду Мухиддин угли.
В соревнованиях по настольному теннису среди женщин Мирсоатова-Дилхумор Икромжон кизи, дежурный диспетчер отдела пожарной безопасности, заняла почетное 1 место, Абдалиева Муштарий Муроджон кизи, оператор Apex цеха комплектующих, заняла 2 место и 3 место заняла техничка производства Хозяйственного отдела - Акбоева Мохигул Икромжон кизи.