Maktab o'quvchilari uchun tanishuv safari
20 sentyabr kuni Angren shahridagi 6-umumta'lim maktabining 11-sinf o'quvchilari uchun "Birinchi Rezinotexnika Zavodi"MChJga tanishtiruv ekskursiyasi bo'lib o'tdi. Tadbir shahar hokimligi, maktab va zavod ma'muriyatlari hamda yoshlar zavod harakati ishtirokida o'tkazildi.
Maktab o'quvchilarining ishlab chiqarish ob'ektlari va ustaxonalari bo'yicha zavod hududiga kirishi respublika kimyo majmuasi sanoat korxonasining kasb-hunarlari va ish sharoitlari bilan tanishish maqsadida tashkil etildi. Kasb-hunar ishining ushbu shaklining o'ziga xos xususiyati axborotning maksimal mavjudligi va korxonaning muvaffaqiyatli xodimlari va yosh mutaxassislar bilan muloqot qilish imkoniyatidir.
Tadbir doirasida BRZ MCHJ ko'rgazma zaliga ekskursiya tashkil etildi, zavod tarixi va qurilishi, ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar haqida ma'lumot berish, korxona haqida film-prezentatsiyalar tomosha qilish, ustaxonalarga tashrif buyurish va asosiy kasblar bilan tanishish tashkil etildi.

Ознакомительная экскурсия для школьников
20 сентября прошла ознакомительная экскурсия для учащихся 11 класса общеобразовательной школы №6 города Ангрен на ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi». Мероприятие проведено при участии городского хокимията, администраций школы и Завода, и молодежного заводского движения.
Выход школьников на территорию завода по производственным участкам и цехам был организован с целью знакомства с профессиями и условиями работы промышленного предприятия химического комплекса республики. Особенностью такой формы профориентационной работы является максимальная доступность информации и возможность общения с успешными сотрудниками предприятия и молодыми специалистами.
В рамках данного мероприятия была организована экскурсия в выставочный зал ООО BRZ, информирование об истории и строительстве завода, о выпускаемой продукции, просмотр фильмов-презентаций о предприятии, посещение цехов  и знакомство с основными профессиями.