O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktyabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni ijrosini ta’minlash, xotin-qizlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish maqsadida 11-noyabr "Kasaba uyushmalari kuni" munosabati bilan "Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XK хotin-qizlari o‘rtasida sportning voleybol turi bo‘yicha korxona birinchiligi o‘tkazildi.
Unda korxonaning bo‘lim va sexlaridan tashkil topgan xotin-qizlar jamoalari ishtirok etdi. Musobaqa natijasiga ko‘ra:

В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 30 октября 2020 года “О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта”, популяризации здорового образа жизни среди женщин, в связи с празднованием 11 ноября "Дня профсоюзов" ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" было проведено первенство предприятия по волейболу среди женщин.
В нем приняли участие женские коллективы, состоящие из отделов и цехов предприятия. По результатам конкурса: