Keksalarga hurmat – yoshlarga ibrat
Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 26-sentyabrdagi 173-sonli majlis bayoniga ko‘ra joriy yilda «Keksalar haftaligi» 2-8–oktyabr kunlari «Keksalarga hurmat – yoshlarga ibrat» degan g‘oya ostida o‘tkazilishi rejalashtirilganligi hamda Kimyo va farmatsevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining 2023-yil 4-oktyabrdagi 07/187 – sonli topshiriq xati ijrosini taʼminlash maqsadida “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan «Keksalarga hurmat – yoshlarga ibrat» shiori ostida korxona ish faolyatini olib borayotgan faxriylar o‘rtasida sportning shashka, shaxmat, turlari bo‘yicha musobaqasi o‘tkazildi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra:
Shashka musobaqasida Shaxabxanov Shuxratxon Shamilzailovich 1- o‘rinni, Shaxmat musobaqasida Xasanov Ilxom Inomovich 1-o‘rinni egaladi.

Уважение к пожилым людям - пример для молодежи
Согласно протоколу заседания Кабинета Министров №173 от 26 сентября 2023 года, в текущем году «Неделю пожилых людей» планируется провести 2-8 октября в рамках идеи «Уважение к пожилым людям - пример для молодежи» и в целях обеспечения выполнения приказа Республиканского совета профсоюза работников химической и фармацевтической промышленности под номером № 07/187 от 4 октября 2023 года под девизом «Уважение к пожилым – пример для молодежи» профсоюзный комитет ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» организовал спортивные соревнования по шашкам, шахматам, среди ветеранов, работающих на предприятии.
По окончательным результатам:
Шахабханов Шухратхан Шамильзаилович занял 1 место в соревнованиях по шашкам, Ильхом Иномович Хасанов занял 1 место в соревнованиях по шахматам.