“Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ XKda 2023-yil davomida Kasaba uyushmasi hamkorligida sport musobaqalari, tanlovlar va “O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil” shiori ostida tarixiy shaharlarga sayohatlar uyushtirildi.
Korxona ishchi-xodimlarining bilim va ko‘nikmalarini oshirish maqsadida "Zakovat - intellektual o‘yini", "Kitobxon xodim", "Yilning eng faol yosh kimyogari", “Yil ayoli” hamda boshqa turli tanlovlar o‘tkazildi.
“Maʼnaviy-maʼrifiy ishlar tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-5040-sonli qarori ijrosini taʼminlash maqsadida “Eng namunali maʻnaviyat xonasi” nominatsiyasi boʻyicha o’tkazilgan tanlovda, 21 ta korxona va tashkilotlar ishtirok etgan tanlovda “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK 1-oʻrinni  egalladi.
“Oʻzkimyosanoat” AJ va tarmoq korxonalari oʻrtasida o'tkazilgan "Zakovat - intellektual o‘yini"da “Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ XK faxrli 1-o'rinni  egalladi.
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK faol ishchi-xodimlari, Kasaba uyushmasi faollari, yoshlari, faol ayollari, sport musoboqalari va tanlovlar gʻoliblari uchun 2023-yil 18-19-avgust kunlari tarixiy va navqiron Samarqand  hamda  2023-yil 15-sentyabr kuni Toshkent shahriga sayohat tashkil etildi.
“Birinchi rezinotexnika zavodi “MCHJ XK Kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida  korxonada ish faoliyatini olib borayotgan ishchi-xodimlarning farzandlaridan 22 nafari 2023-yil 19-avgustdan — 31-avgustga qadar Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumani “Afsona”  bolalar sog‘lomlashtirish oromgohiga yuborildi.
2023-yil 19-oktyabr kuni “O‘zkimyosanoat“ AJ tarmoq korxonalari va tashkilotlari xodimlari o‘rtasida “O‘zkimyosanoat“ AJda 21-oktyabr — O‘zbek tili bayrami munosabati bilan o‘tkazilgan "KITOBXON XODIM — 2023" ko‘rik-tanlovining respublika bosqichidа “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK xodimi Sadikova Oltinoy 3-o‘rinni egalladi.
2023-yil 21-noyabrda “O‘zkimyosanoat” AJ hamda Kimyo va farmatsevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi bilan hamkorlikda “Ammofos-Maxam” AJda  “Yilning eng faol yosh kimyogari” ko‘rik-tanlovining Respublika bosqichida “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XK Innovatsion texnologiyalarni joriy etish va xom-ashyo materiallarini mahalliylashtirish bo‘limi boshlig‘i  Bozorov Axror Turayevich“Yilning eng faol yosh kimyogari” deb topilib, 1- o‘rinni egalladi.
2023- yil 28-noyabr Respublika xotin-qizlar jamoatchilik kengashi, Oliy Majlis Senatining Xotin-qizlar va gender tenglik masalalari qo‘mitasi, Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash qo‘mitasi tomonidan “Yil ayoli” ko‘rik-tanlovining Toshkent viloyati bosqichi o‘tkazildi. Toshkent viloyatining 22 shahar va tumanidan 78 nafar ishtirokchi ishtirok etgan tanlovda “Yil ayoli – o‘z kasbining ustasi” nominatsiyasida “Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKdan ishtirok etgan Sifat bo'limi muhandisi Muqaddas Amanovna Xudayqulova 2-o‘rinni egalladi.
Korxona yoshlarini sportga keng jalb qilish maqsadida, yoshlar o‘rtasida mini futbol, volleybol, stol tennisi, armrestling, shaxmat, shashka musobaqalari o‘tkazildi.

Итоги 2023 года ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi»
В 2023 году на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» совместно с профсоюзом были организованы спортивные состязания, конкурсы и поездки по историческим городам под лозунгом «Путешествуй по Узбекистану».
В целях повышения уровня знаний сотрудников предприятия проводились различные конкурсы, такие как, «Интеллектуальная игра - Заковат», «Сотрудник - книголюб», «Самый активный молодой химик года», «Женщина года».
В целях исполнения постановления под номером № ПП-5040 «О мерах по коренному совершенствованию системы духовно-просветительской деятельности» в конкурсе, проводимом в номинации «Самый образцовый духовно-просветительский кабинет», приняли участие 21 предприятие и организации, в котором ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» заняла 1 место.
В «Интеллектуальной игре - Заковат», проводимой между АО «Узкимёсаноат» и сетевыми предприятиями, ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» заняло почетное 1 место.
Для активных сотрудников, профсоюзных активистов, молодежи, активных женщин, победителей спортивных состязаний и конкурсов ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» были организованы поездки, 18-19 августа 2023 года в исторический Самарканд и 15 сентября 2023 года в современный Ташкент.
Совместно с профсоюзным комитетом ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» в период с 19 по 31 августа 2023 года в детский оздоровительный центр «Афсона» Бостанлыкского района Ташкентской области были напрвлены 22 ребенка сотрудников, работающих на предприятии.
В связи с «21-октября – праздником узбекского языка», 19 октября 2023 года в АО «Узкимёсаноат» состоялся республиканский этап конкурса «КНИГОЛЮБИВЫЙ СОТРУДНИК – 2023» среди сотрудников отраслевых предприятий и организаций АО «Узкимёсаноат», на республиканском этапе конкурса 3-место заняла сотрудник ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» Олтиной Садикова.
В сотрудничестве с АО «Узкимёсаноат» и Республиканским советом профсоюза работников химической и фармацевтической промышленности в АО «Аммофос-Максам» был проведен республиканский этап конкурса «Самый активный молодой химик года», как «Самый активный молодой химик года» занял 1-место Бозоров Ахрор Тураевич, начальник отдела внедрения инновационных технологий и локализации сырья ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi».
8 ноября 2023 года Общественный совет женщин республики, Комитет по делам женщин и гендерному равенству Сената Олий Мажлиса, Комитет поддержки Махалли и семьи провели конкурс «Женщина года» в Ташкентской области, в конкурсе приняли участие 78 участниц из 22 городов и районов Ташкентской области, в номинации «Женщина года – мастер своей профессии» инженер отдела качества ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» Худайкулова Мукаддас Амановна заняла 2-е место.
С целью привлечения молодых сотрудников предприятия к спорту, среди молодежи были проведены соревнования по мини-футболу, волейболу, настольному теннису, армрестлингу, шахматам, шашкам и другим видам спорта.