“Eng faol innovator ayol” tanlovi o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining jamiyatda xotin-qizlarning faolligini yanada oshirishga qaratilgan PQ-5020-son hamda PF-208-sonli Qaror va Farmonlarining ijrosini ta’minlash maqsadida “Birinchi rezinotexnika zavodi” MChJ XKda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamkorligida faol ayol xodimlar ishtirokida “Eng faol innovator ayol”  tanlovi o‘tkazildi.
Korxona xodimlari tomonidan ko‘rsatilgan loyihalar dolzarbligi, muhimligi, ishlab chiqarish jarayonida koxona iqtisodiy o‘sishiga hissa qo‘shuvchi ijobiy ishlar munosib baholandi.
Taqdim etilgan innovatsion loyihalar ichidan Sifat va texnologiyalar bo‘limi sifat nazorati muhandisi Ergasheva Holbu Nurmamatovnaning loyihalari munosib deb topilib, tanlovning Respublika bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanma berildi.

Состоялся конкурс” Самая активная женщина-инноватор"
В целях обеспечения исполнения постановлений и указов Президента Республики Узбекистан № ПП-5020 и № УП-208, направленных на дальнейшее повышение активности женщин в обществе, в ИП ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi” совместно с профсоюзным комитетом и с участием активных женщин-сотрудниц был проведен конкурс “Самая активная женщина-инноватор”.
Сотрудниками предприятия по достоинству оценено актуальность, значимость указанных проектов, положительная работа, способствующая экономическому росту предприятия в процессе производства.
Среди представленных инновационных проектов проекты Эргашевой Холбу Нурмаматовны, инженера по контролю качества Отдела качества и технологий, были признаны достойными и получили путёвку для участия в республиканском этапе конкурса.