Eng chiroyli-eng sportchi.
MChJ Birinchi Rezinotexnika Zavodi sport maydonchalarida kombinat ishchi ayollari o'rtasida an'anaviy sport musobaqalari o'tkazildi. Tadbir tashkilotchilari - rahbariyat, kasaba uyushma qo'mitasi, yosh mutaxassislar kengashi va "BRZ" ayollar kengashi. Ishtirokchilar orasida - uchastka, ustaxonalar, laboratoriyalar va ma'muriyat vakillari. Bu koronavirus cheklovlari bekor qilingandan beri birinchi zavod sport musobaqasi.
2 mart kuni BRZ MChJda "Sportchi men va sog'lom mamlakat" homiyligida ishchi ayollar o'rtasida sport musobaqalari bo'lib o'tdi, ularning maqsadi sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish va sportni ommalashtirishdir. Tadbir dasturi juda boy bo'lib chiqdi - ommaviy mashqlar, sport bilan do'stona gimnastika, shashka, shaxmat, stol tennisi va hattoki yugurish bo'yicha musobaqalar. Ishtirokchilar sportga qiziqish bildirishdi va ijobiy his-tuyg'ularga ega bo'lishdi.
Barcha musobaqalar natijasida g'oliblar:
Shashkalar orasida 1-o'rinni D. Nishanova (konveyer lentalarini ishlab chiqarish sexi), 2-o'rinni M.Maxmudova (fizik-mexanik sinovlar laboratoriyasi), 3-o'rinni S.Mirzaeva (avtomobil shinalari ishlab chiqarish ustaxonasi) egalladilar. .
100 m masofaga yugurishda eng tezkor quyidagilar bo'lishdi: 1-o'rin - M. Usmonova (vulkanizatsiya), 2-o'rin - I. Teshaeva (sifat nazorati bo'limi), 3-o'rin - Z. Kalbaeva (Fizika va mexanik sinovlar laboratoriyasi)
Shaxmat musobaqalarida joylar quyidagicha taqsimlandi:
1-o'rin - G. Ahmedova (mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik choralari bo'limi);
2-o'rin - D. Akqulova (konveyer lentalarini ishlab chiqarish sexi);
3-o'rin - X. Aripova (Energiya ta'minoti va kommunal xo'jaligi bo'limi).
Stol tennisi musobaqalari ishtirokchilari orasida uchta etakchi ishtirok etdi:
M. Abdalieva - 1-o'rin (avtomobil shinalari ishlab chiqarish ustaxonasi), D. Djenova - 2-o'rin (energiya ta'minoti va kommunal xizmat ko'rsatish bo'limi), F. Isakova - 3-o'rin (rezina aralashmalar tayyorlash ustaxonasi).

Самые красивые - самые спортивные.
На спортивных площадках ООО «Биринчи резинотехника заводи» прошли традиционные спортивные соревнования среди женщин- работниц завода. Организаторами мероприятия выступили руководство, профсоюзный комитет, совет молодых специалистов и женсовет «БРЗ». Среди участниц - представительницы участков, цехов, лаборатории и администрации. Это первый заводской спортивный турнир после снятия коронавирусных ограничений.
2 марта в ООО «БРЗ» под эгидой «Спортивная я- здоровая страна» прошли спортивные соревнования среди работниц, целью которых стала пропаганда здорового образа жизни и популяризация занятий спортом. Программа мероприятия получилась очень насыщенной - массовая зарядка, воркауд – дружная гимнастика, соревнования по шашкам, шахматам, настольному теннису и даже бегу. Участницы проявили спортивный интерес и зарядились положительными эмоциями.
В результате всех соревнований призерами стали:
Среди шашисток 1 место заняла Д.Нишанова (цех по производству конвейерных лент), 2 место – М.Махмудова (Лаборатория по физико-механическим испытаниям), 3- место – С.Мирзаева (цех по производству автомобильных шин).
В беге на 100 м. лучшими стали: 1 место – М.Усманова (вулканизация), 2 место – И.Тешаева (отдел контроля качества), 3- место – З.Калбаева (Лаборатория по физико-механическим испытаниям)
В соревнованиях по шахматам места распределились следующим образом:
1 место – Г.Ахмедова (отдел охраны труда и техники безопасности);
2 место – Д.Аккулова (цех по производству конвейерных лент);
3 место – Х.Арипова (отдел энергоснабжения и коммунального хозяйства).
Среди участниц в соревнованиях по настольному теннису в тройку лидеров вошли:
М.Абдалиева – 1 место (цех по производству автомобильных шин), Д.Дженова – 2 место (отдел энергоснабжения и коммунального хозяйства), Ф.Исакова – 3 место (Цех по подготовке резиновых смесей).