O'zbekiston kimyo va farmasevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi "Birinchi Rezinotexnika Zavodi" MCHJ ga tashrif buyurdi
Kasaba uyushmasi faoliyati
O'zbekiston kimyo va farmasevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi "Birinchi Rezinotexnika Zavodi" MCHJ ga tashrif buyurdi.
Tashrifdan ko'zlangan maqsad 2020 yil 11 noyabrdagi O'zbekiston kasaba uyushmalari Federasiyasining VIII qurultoyida ta'kidlanganidek 2021 yilda "mustaqillikning o'ttiz yilligiga - o'ttizta yangi ish o'rni" tashabbusi ijrosini ta'minlash.
Kimyo va farmasevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi raisi Xalilova Mavjuda Xamdamovna boshchiligidagi ishchi gurux yoshlarni qo'llab quvvatlash va axoli salomatligini mustaxkamlash yili doirasida "Birinchi Rezinotexnika Zavodi" MCHJ qoshida rejalashtirilayotgan bir nechta loyixalarni amalga oshirish to'g'risida muxokama olib borishdi.
O'zaro xamkorlikda "tikuvchilik yo'nalishidagi ishlab chiqarishni tashkil etish" loyihasini o'rganish va mazkur loyixani birgalikda amalga oshirish bo'yicha "Birinchi Rezinotexnika Zavodi" MCHJ xamda kimyo va farmasevtika sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi o'zaro xamkorligi yo'lga qo'yildi. Bu loyixa orqali asosiy maqsad temir daftarda turgan ijtimoiy ximoyaga muxtoj ayollarni ish bilan ta'minlash va jamiyatimizda ishsizlikni oldini olish.

Делегация профсоюза работников химической и фармацевтической промышленности Узбекистана посетила с рабочим визитом ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi”
Деятельность профсоюза
Делегация профсоюза работников химической и фармацевтической промышленности Узбекистана посетила с рабочим визитом ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi”. Главная цель поездки – реализация инициативы “К тридцатилетию независимости - тридцать новых рабочих мест“, которая была принята на VIII съезде Федерации профсоюзов Узбекистана 11 ноября 2020 года.
Рабочая группа Республиканского Совета профсоюза работников химической и фармацевтический промышленности во главе с председателем Халиловой М. Х. обсудили несколько проектов, которые планируется реализовать на ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi” в рамках реализации Государственной Программы “Года поддержки молодежи и укрепления здоровья населения”.
Между ООО ”Birinchi rezinotexnika zavodi“ и Республиканским советом профсоюза работников химической и фармацевтической промышленности налажено сотрудничество по изучению  и внедрению проекта  «Организация швейного производства» и совместной его реализации. Основная цель этого проекта состоит в том, чтобы обеспечить занятостью социально незащищенных женщин, которые вошли в список «Железной тетради», тем самым снизить уровень  безработицы в нашем обществе.
По итогам визита стороны договорились о совместном запуске швейного производства  в начале июня текущего года. Также  достигнуты договоренности о создании учебного центра при научно-техническом центре (НТЦ), действующем на заводе, с целью подготовки опытных кадров и обеспечения кадрового резерва на производстве путем отбора молодых людей с научным потенциалом и привлечения их к инновационной современной деятельности.