“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJda seminar bo‘lib o‘tdi
“Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyatida yoshlar o‘rtasida terrorizm va ekstremizm  qarshi kurashish, turli diniy oqimlarga  kirib ketishini oldini olish  internet tarmog‘idan maqsadli foydalanishga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi.
Komplayens xizmati rahbari D.Ahmedov o‘z nutqida  Vatanparvarlik, yurtga sadoqat tuyg‘ularini  kuchaytirish, yoshlarning ijodiy fikrlashini qullab-quvatlash, ular o'rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish maqsadida "Vatan taraqqiyotiga mening hissam" loyihalarni amalga oshirish  "Korrupsiya kelajakka tahdid" mavzulari haqida tushuncha  berib o‘tdi.
Yig‘ilganlar oldida bosh direktorning davlat tili bo‘yicha maslahatchisi B.Mamatov internet tarmog‘idagi axborotning zarari va foydalari haqida ma’ruza qildi.

На ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» прошёл семинар
На ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» прошёл семинар о теме противодействия терроризму и экстремизму в  молодежной среде, целенаправленному использованию сети Интернет с целью предотвращения проникновения в массы различных религиозных сект и запрещенных группировок.
Начальник службы комплаенс Д.Ахмедов, прочел лекцию об актуальности борьбы против коррупции и распространению антикоррупционного Законодательства и норм среди молодежи в сети Интернет. Он отметил важность развития антикоррупционной грамотности в современном мире.
Перед собравшимся с докладом о вреде и пользе информации в интернете выступил советник генерального директора  по государственному языку Б.Маматов.