"Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ yangiliklari
O‘zbekiston Prezidentining farmoniga asosan “Zakovat” intellektual o‘yinini aholi o‘rtasida ommaviy ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual o‘yinlarni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi tasdiqlandi. Dastur doirasida “BRZ” MChJ tomonidan ham shunday tadbirlar muntazam o‘tkazib kelinmoqda, ularning ishtirokchilari korxona xodimlaridir.
“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ tomonidan Xalqaro xotin-qizlar kuni bayrami munosabati bilan korxona ishchi-xodimlari o‘rtasida “Zakovat” intellektual musobaqasi o‘tkazildi. O‘yin kasaba uyushma qo‘mitasi va tashkilot Xotin-qizlar kengashi tomonidan tashkil etilgan.
O'yin mavzusi: "Ayollar va ularning zamonaviy rivojlanishga ta'siri". Tanlov doirasida mustaqil O‘zbekiston taraqqiyotiga hissa qo‘shgan xotin-qizlar haqida savollar berildi. Taniqli madaniyat, fan, san’at namoyandalari, yuksak natijalarga erishgan sportchi ayollar haqida suhbatlashdik.
O'yin g'oliblari to'g'ri javoblar soniga ko'ra aniqlandi. 1-o‘rin – jamoa – Fizikaviy-mexanik sinovlar va kimyoviy analiz laboratoriyasi jamoasi, 2-o‘rin – Sifatni nazorat qilish bo‘limi, 3-o‘rin – 101- sex.
– Bunday intellektual bellashuvlar nafaqat o‘zini ko‘rsatish, balki o‘z yurti va uning qahramonlari haqida yangi narsalarni o‘rganish uchun ajoyib imkoniyatdir. Ishtirokchilar ushbu viktorinalarda o‘z bilimlarini namoyish etmoqda, faol va zavq bilan ishtirok etmoqda, – deydi “BRZ” MChJ xotin-qizlar qo‘mitasi raisi Mavjuda Rahmonova.
Ishchilarga tadbir yoqdi deb umid qilamiz va keyingi o‘yinlarda o‘z kuch va salohiyatini yo‘qotmagan holda ishtirok etishdan xursand bo‘ladi!
Shuningdek, korxona ishchi-xodimlari o‘rtasida 8-mart Xalqaro xotin-qizlar bayramiga bag‘ishlab sport musobaqasi o‘tkazildi. 100 m masofaga yugurish bosqichi natijalariga ko‘ra 1-o‘rinni Sifat nazorati bo‘limi vakili – Abduraimova M., 2-o‘rinni 101- sex ishchisi Tursunaliyeva D., 3-o‘rinni 104-sex xodimi Menglieva M. egalladi
Bahorning bayram kunlarida korxona ishchilari o‘rtasida 8-mart mavzusiga bag‘ishlangan eng yaxshi devor gazetasi tanlovi ham o‘tkazildi. Tadbir yakuniga ko‘ra, adolatli hakamlar hay’ati devor gazetasi bahosiga ko‘ra birinchi o‘rin 301- ombori, ikkinchi o‘rin energiya ta'minoti bo‘limi , uchinchi o‘ringa 104 sex munosib topildi.

Новости ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi»
Согласно Постановлению Президента Узбекистана утверждена программа мер по превращению интеллектуальной игры «Заковат» в массово-просветительское движение среди населения и развитию других интеллектуальных игр. В рамках программы на ООО “BRZ” регулярно проводятся подобные мероприятия, учатсниками которых являются работники завода.
В честь празднования Международного женского дня на ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi ” состоялись интеллектуальные соревнования “Заковат” среди работниц завода. Игра организована профсоюзным комитетом и ЖенСоветом организации.
Тема игры: «Женщины и их влияние на современное развитие». В рамках соревнования прозвучали вопросы о женщинах, внесших вклад в развитие независимого Узбекистана. Говорили об известных деятелях культуры, науки, искусства, о женщинах – спортсменах, добившихся выдающихся результатов.
Победителей игры выявили по числу правильных ответов. 1-е место – команда – сборная Лаборатории по физико-механическим испытаниям и химическому анализу, 2-место – отдел контроля качества, 3-место – цех №101.
«Подобные интеллектуальные соревнования – это не только возможность проявить себя, но также прекрасный повод узнать что-то новое о своей стране и ее героях. Участники демонстрируют свои знания, активно и с удовольствием участвуют в этих викторинах», - рассказала председатель женского комитета ООО “BRZ” Мавжуда Рахманова.
Надеемся, что работницам понравилось мероприятие и они с удовольствием будут участвовать в следующих играх, не утратив свою энергию и потенциал!
Также среди работниц завода прошло спортивное соревнование,  припуроченное к Международному женскому дню 8 марта. По результатам бегового этапа на 100 м 1-место заняла представительница Отдела контроля качества - Абдураимова М., 2-место работница цеха №101-Турсуналиева Д., 3-место- сотрудница 104 цеха Менглиева М.
В праздничные весенние дни среди заводчан также прошел конкурс на лучшую стенгазета, посвященную тематике 8 марта. По итогам мероприятия, по оценкам справедливого жюри I место было отдано стенгазете склад № 301, II место – получила работа отдела энергосбережения, III – 104 цех.