“Birinchi rezinotexnika zavodi” MCHJ XKda ishchi-xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Zakovat” intellektual oʻyinini aholi oʻrtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual oʻyinlarni rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 2022-yil 20-yanvardagi PQ-96-son qarori ijrosini ta’minlash, shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlarda xodimlarning faol ishtirokini ta’minlash, yuksak ma’naviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta oʻzlashtirgan, kuchli bilimga ega boʻlgan xodimlarni qoʻllab-quvvatlash va ularga oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish hamda ularni ragʻbatlantirish maqsadida – "Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ XKda Kasaba uyushma qo‘mitasi va jamoat tashkilotlari hamkorligida O'zbekiston Respublikasi davlat Mustaqilligining 32 yillik bayrami munosabati bilan "Yangi hayot uchun,Yangi O'zbekiston uchun" shiori ostida 2023-yil 23-avgust kuni ishchi-xodimlari oʻrtasida “Zakovat” intellektual turniri oʻtkazildi.

Среди сотрудников ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» состоялся интеллектуальный турнир «Заковат»
В целях выполнения постановления Президента Республики Узбекистан №ПП-96 от 20 января 2022 года "О мерах по превращению интеллектуальной игры "Заковат" в массово-просветительское движение среди населения и развитию других интеллектуальных игр", а также обеспечения активного участия сотрудников в масштабных реформах, реализуемых в нашей стране и поддержки сотрудников с высоким моральным духом, независимым и свободным мышлением, освоивших достижения современной науки и обладающих прочными знаниями и для того, чтобы поощрять и предоставлять им возможности продемонстрировать свои таланты - По случаю 32-й годовщины Государственной независимости Республики Узбекистан   под лозунгом «За новую жизнь, за новый Узбекистан» 23 августа 2023 года, в сотрудничестве с Профсоюзом ИП ООО "Birinchi rezinotexnika zavodi" и общественными организациями на ИП  ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» состоялся интеллектуальный турнир "Заковат" среди сотрудников предприятия. В ходе турнира, где проверялись знания и всесторонние способности сотрудников, следующие места заняли: