"Birinchi rezinotexnika zavodi" MChJ ustaxonalari, bo'limlari va bo'limlarining an'anaviy sport musobaqasi O`zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi arafasida bo`lib o`tdi.
Olimpiadada zavod bo'limlari, bo'limlari va ustaxonalari vakillari bo'lgan 10 dan ortiq jamoa ishtirok etdi. 150 dan ortiq zavod ishchilari spartakiada dasturidagi sport tadbirlarida kuch sinashdi.
Spartakiada dasturiga mini-futbol, ​​voleybol, shaxmat va stol tennisi bo'yicha musobaqalar kiritilgan.
Olimpiada o'rtasida zavod ishchilari o'rtasida jamoaviy estafeta poygasi (dasturning eng ajoyib turlaridan biri) bo'lib o'tdi. So‘ng tadbir hakamlari musobaqa yakunlarini xulosa qilishdi.
Mini-futbol musobaqalarida joylar quyidagicha taqsimlandi:
1 -o'rin - rezina qorishmalari tayyorlash 101 -sexi;
2 -o'rin - ma'muriy boshqarma jamoasi (AUP);
3 -o'rin – Texnik xizmat ko’rsatish bo’limi.
Taniqli futbolchilar quyidagi nominatsiyalar bo'yicha sovrinlarni qo'lga kiritdilar:
"Eng yaxshi darvozabon" – 101- rezina qorishmalari sovutuvchisi J.Ko’ldoshev;
Eng faol tashqilotchilar - E.Tursunov va A.Aminov.
Voleybol musobaqalari natijalariga ko'ra, kuchli uchlikdan joy oldi:
1 -o'rin Texnik xizmat ko’rsatish bo’limi;
2 -o'rin - yarim tayyor mahsulotlar ishlab chiqarish va avtomobil shinalarini yig'ish 102- sexi;
3 -o'rin - konveyer tasmalar ishlab chiqarish 104-sexi.
"Sog'lom tanada, sog'lom ruhda !!!" degan ajoyib shior ostida.
Natijada, qizlar birinchi bo'lib marraga yugurishdi:
1 -o'rin -  sifat nazorati bo’limi;
2 -o'rin - konveyer tasmalar ishlab chiqarish 104-sexi;
3 -o'rin - yarim tayyor mahsulotlar ishlab chiqarish va avtomobil shinalarini yig'ish 102- sexi.
Stol tennisi bo'yicha individual chempionatda kuchli uchlikka quyidagilar kirdi:
1 -o'rin –102 - avtoshina yig’uvchisi O.Nishonov  (yarim tayyor mahsulotlarni tayyorlash va avtomobil shinalarini yig'ish ustaxonasi);
2 -o'rin – Xizmat ko’rsatish bo’limi, nazorat vositalari bo’yicha chilangar ta’mirlovchi U.Abduganiyev (bosh mexanik bo'limi);
3 -o'rin - sotuv bo’limi mutahassisi D.Raxmatov (zavod ma'muriyati).
1-faxriy o’rin 102 - Yarim tayer ishlab chiqarish chikarish va avtomobil shinalari yig’ish
2-o’rin Texnik hizmat kursatish bo’limi
3-o’rin Ma'muriy boshqarma
Shaxmat finali keskin kechdi. Uzoq, qiziqarli o'yin natijasida joylar quyidagicha taqsimlandi:
1 -o'rin – FMS laboratoriya M.Nurmuxamedov;
2 -o'rin -Muxandislik mahsulotlari boshqarmasi muxandisi S.Li;
3 -o'rin – 102  boshlig’I o’rinbosari D.Shakirov.
- Zavodlar uchastkalar  va bo'limlar o'rtasidagi qiziqarli sport tadbirida ishtirok etish juda muhim va ramziy ma'noga ega, - deydi “Birinchi rezinotexnika zavodi” mas'uliyati cheklangan jamiyati kasaba uyushmasi qo'mitasi raisi. - Bunday formatdagi sport musobaqasi birinchi marta o'tkazilmayapti. Ushbu tadbirda zavod ishchilari ijobiy his -tuyg'ularga ega bo'lishadi, bir -birlarini yaxshiroq bilib olishadi. Oxirgi musobaqalarda xodimlar muvaffaqiyatli start va chiroyli raqobat janglarini namoyish etishdi.
Oxirgi sport musobaqasining g'olib va ​​sovrindorlari sertifikatlar, diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandilar. "Birinchi rezinotexnika zavodi" mas'uliyati cheklangan jamiyati ma'muriyati va kasaba uyushmasi qo'mitasi sovrindorlar va tanlov ishtirokchilarini erishilgan natijalar bilan tabriklaydi.
O'zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligiga bag'ishlangan spartakiada zavodda birinchi va oxirgi emas va uning sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish, odamlarni jismoniy tarbiya mashg'ulotlariga jalb qilish kabi maqsadlari juda muhim, lekin bu holda "Birinchi rezinotexnika zavodi" mas'uliyati cheklangan jamiyati bizning yosh mehnat jamoamizda shakllangan an'analarni saqlab qolmoqda.

ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ СПАРТАКИАДЫ ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi»
Уже традиционная спартакиада цехов, участков и отделов ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi» прошла в преддверии 30-летия Независимости Республики Узбекистан.
В спартакиаде приняли участие свыше 10 команд, представлявших отделы, участки и цеха завода. В спортивных видах программы спартакиады состязались более 150 заводчан.
Программа спартакиады включала соревнования по мини-футболу, волейболу, шахматам и настольному теннису.
В середине спартакиады прошла командная эстафета (один из самых зрелищных видов программы) среди работниц завода. Затем судьями мероприятия были подведены итоги соревнований.
В соревнованиях по мини- футболу места распределились следующим образом:
1 место – команда 101 цеха (цеха по приготовлению резиновых смесей);
2-место – сборная работников администрации (АУП);
3-место – отдел технического обслуживания (ОТО).
Отличившиеся футболисты завоевали призы по номинациям:
«Лучший вратарь» - Ж.Кулдошев (101 цех – цех по приготовлению резиновых смесей)
Лучшие организаторы турнира – Э.Турсунов и А.Аминов.
По итогам проведения соревнований  по волейболу в тройку лидеров вошли:
1. место - отдел главного механика (ОГМ);
2. место – команда 102 цеха (цеха подготовки полуфабрикатов и сборки автомобильных шин) ;
3. место – работники 104 цеха (цеха по производству конвейерных лент).
Под замечательным девизом "в здоровом теле-здоровый дух!!! Прошла эстафета среди прекрасной половины нашего завода «Веселые старты». Так организаторы Спартакиады решили развивать традиции корпоративных мероприятий и их современных составляющих. В веселой эстафете девушки BRZ проявили командную игру и азарт.
В результате к финишу первыми прибежали девушки:
1 место  - отдел контроля качества (ОКК) ;
2 место - девушки 104 цеха (цеха по производству конвейерных лент);
3 место - команда  102 цеха (цеха подготовки полуфабрикатов и сборки автомобильных шин).
В личном первенстве по настольному теннису в тройку лидеров вошли:
1 место – О.Нишонов представитель 102 цеха (цеха подготовки полуфабрикатов и сборки автомобильных шин);
2 место – У.Абдуганиев работник отдела технического обслуживания (ОТО);
3 место –Д.Рахматов специалсит отдела продаж (администрация завода (АУП)).
Напряженны вышел финал по шахматам. В результате долгой, интересной игры места распределились следующим образом:
1 место – М.Нурмухамедов (лаборатория по физико-механическим испытаниям и химического анализа);
2 место – С. Ли, инженер научно-технического центра (НТЦ);
3 место – Д.Шакиров заместитель начальника 102 цеха (цеха подготовки полуфабрикатов и сборки автомобильных шин).
«Участие в таком интересном спортивном событии, как заводская спартакиада среди цехов, участком и отделов, очень важно и символично, – отметил председатель профсоюзного комитета ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi». – Спортивное мероприятие такого формата проходит не впервые. На данном мероприятии заводчане заряжаются положительными эмоциями, лучше знакомятся друг с другом. На прошедших соревнованиях  работники продемонстрировали удачные старты и красивые соревновательные поединки».
Победители и призеры прошедшего спортивного мероприятия награждены грамотами, дипломами и ценными подарками.  Администрация и профсоюзный комитет ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi»поздравляет призеров и участников  соревнований с достигнутыми результатами.
Спартакиада, посвященная 30-летию Независимости Республики Узбекистан – не первая и не последняя на Заводе и такие её цели как пропаганда здорового образа жизни, привлечение к занятиям физической культурой очень важны, но в случае с ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi», это еще и сохранение традиций, сложившихся в нашем молодом трудовом коллективе.