Kimyo sanoati xodimlari kuniga bag‘ishlangan jamoaning tantanali yig‘ilishida “Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyati xorijiy korxona ma’muriyati vakillari tomonidan jamiyatning eng yaxshi mutaxassislariga “O‘zkimyosanoat” AJ faxriy yorlig‘i va korxona tashakkurnomalari topshirildi.
2023-yil 26-may kuni “Birinchi rezinotexnika zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyati xorijiy korxonasida kasb bayrami – Kimyo sanoati xodimlari kuni munosabati bilan o‘tkazilgan nominatsiyalar , sport musobaqalari  va tanlovlar yakunlarining tantanali sarhisobi bo‘lib o‘tdi. Shu munosabat bilan bayram dasturxoni yozilib, xodimlarga yaxshi kayfiyat ulashildi.
Tadbirda zavod bosh direktori v.v.b Sh.S.Aminov, kasaba uyushma qoʻmitasi raisi D.A.Alimov, boʻlim va sex boshliqlari, faollar, musobaqa gʻoliblari  ishtirok etdi.
Umuman olganda, “Kimyogarlar kuni” bayrami arafasida “BRZ” MChJ XK tomonidan 70 nafardan ortiq sportchi va faollar taqdirlandi.

Профессиональный праздник на ИП ООО “Birinchi rezinotexnika zavodi”
26 мая 2023 года на ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» состоялось торжественное мероприятие, посвященное Дню работников химической промышленности. В рамках этого мероприятия были подведены итоги номинаций, спортивных соревнований и конкурсов, проводимых на предприятии. Лучшим специалистам завода были вручены почетные грамоты от АО «Узкимёсаноат» и благодарственные письма от имени ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi». По этому поводу был накрыт праздничный стол и подарено хорошее настроение сотрудникам.
На торжественном собрании присутствовали исполняющий обязанности генерального директора завода Ш.С.Аминов, председатель профкома Д.А.Алимов, начальники цехов и отделов, активисты и победители конкурса. От имени ИП ООО «Birinchi rezinotexnika zavodi» было награждено более 70 спортсменов и активистов в преддверии Дня химика.