"Birinchi Rezinotexnika Zavodi" MCHJ da O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining 30 yilligiga bag'ishlangan bayram tadbirlari
24 avgust kuni «Yangi O'zbekistonda erkin va farovon yashaylik» shiori ostida o'tkazilgan O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining 30 yilligiga bag'ishlangan bayram tadbirlari doirasida yorqin sport tadbiri – «BRZ kubogi» o'tkazildi.
Tadbir «Yoshlik futbol maydoni» da bo'lib o'tdi va uni «BRZ» MCHJ kasaba uyushmasi qo'mitasi, Yoshlar kengashi va Zavod ma'muriyati tashkil etdi.
O'zining tabrik so'zida «BRZ» MCHJ kasaba uyushmalari qo'mitasi raisi D.A.Alimov kelajakda bunday musobaqalarni muntazam o'tkazib turish rejalashtirilganini, hamda bu hodimlarga o'z sport qobiliyatlarini namoyish etishlari, sport musobaqalariga chiqishlari uchun ajoyib imkoniyat ekanligini ta'kidladi.
Zavod ishchilari jamoalari o'rtasidagi mini-futbol musobaqasi an'anaviy qur'a tashlash va bir-biriga salom yo'llash bilan boshlandi. Barcha jamoalar eng kuchli sport tarkibi bilan chiqish qilishdi.
Har bir uchrashuv o'ziga xos tarzda qiziqarli va yorqin o'tdi. 25-avgust kuni "BRZ" MChJ ishchilari o'rtasida mini-futbolning keng ko'lamli finali bo'lib o'tadi.
Oldinda futbol maydonlaridan yakuniy hisobotlar bor, lekin hozircha havaskor sportchilarimizga sermahsul o'yinlar, chiroyli gollar va G'ALABA tilab qolamiz.

Праздничные мероприятия, посвященные 30-летию независимости Республики Узбекистан на ООО «Birinchi Rezinotexnika Zavodi»
24 августа в рамках праздничных мероприятий, посвященных 30-летию независимости Республики Узбекистан, проходящих под девизом  под девизом «Янги Узбекистонда эркин ва фаровон яшайлик" прошло яркое спортивное мероприятие - футбольный турнир «Кубок BRZ».
Мероприятие прошло на футбольных площадках  «Yoshlik futbol maydoni» и было организовано профсоюзным комитетом ООО «BRZ», Советом молодежи и администрацией Завода.
В приветственном слове председатель профсоюзного комитета ООО «BRZ» Д.А.Алимов отметил, что в будущем подобные турниры планируется проводить регулярно — ведь это прекрасная возможность работникам проявить свои спортивные способности, ближе познакомиться с игроками из команд других участков и цехов.
Мини футбольный матч среди команд работников завода начался с традиционной жеребьевки и приветствия друг друга. Все команды выступили в максимально сильном спортивном составе.
Каждый матч был по-своему интересен и ярок. Где-то были уникальные голы, где -то борьба до последнего... 25 августа состоится масштабный финал по мини-футболу среди работников ООО «BRZ».
Впереди итоговые сводки с футбольных полей, а пока пожелаем нашим любителям -спортсменам плодотворных игр, красивых голов и ПОБЕДЫ.