“O‘zkimyosanoat“ AJda “KITOBXON XODIM — 2023“ ko‘rik-tanlovining respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi
2023-yil 19-oktyabr kuni “O‘zkimyosanoat“ AJda 21-oktyabr — O‘zbek tili bayrami munosabati bilan “O‘zkimyosanoat“ AJ tarmoq korxonalari va tashkilotlari  xodimlari o‘rtasida o‘tkazilgan “KITOBXON XODIM — 2023“ ko‘rik-tanlovining respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Jamiyatning tarmoq korxonalari va tashkilotlarida bo‘lib o‘tgan bellashuvlarda g‘olib bo‘lgan 11 nafar kitobxon xodimlar ishtirok etgan final bosqichi 3 ta shartdan iborat bo‘ldi.
Tanlovning respublika bosqichida “Dehqonobod kaliy zavodi“ AJ vakili Karimova Gulnoza  faxrli 1-o‘rinni,  “Navoiazot“ AJ vakili Mannonova Gulhayo  2-o‘rinni egalladi. “Birinchi rezinotexnika zavodi”  MCHJ XK vakili  Sadikova Oltinoy 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Tanlov g‘oliblariga  diplom  va qimmatbaxo sovg‘alar topshirildi. Bellashuvlarda faol qatnashgan kitobxonlar esa faxriy yorliq va kitoblar to‘plami bilan taqdirlanishdi.

АО «Узкимёсаноат» провёл республиканский этап конкурса «КНИГОЛЮБИВЫЙ СОТРУДНИК – 2023»
В связи с «21-октября – праздником узбекского языка», 19 октября 2023 года в АО «Узкимёсаноат» состоялся республиканский этап конкурса «КНИГОЛЮБИВЫЙ СОТРУДНИК – 2023» среди сотрудников дочерних предприятий и организаций АО «Узкимёсаноат».
Завершающий этап состоял из трёх условий, с участием 14 сотрудников книголюбов, победивших в конкурсах, проводимых в дочернех предприятиях и организациях общества. На республиканском этапе конкурса Каримова Гульноза, представительница АО «Дехконабадский калийный комбинат», заняла первое место, Маннонова Гульхаё, представительница АО «Навоиазот», заняла второе место. Третье место заняла Садикова Олтиной, сотрудница ИП ООО «Биринчи резинотехника заводи».
Победители конкурса были награждены дипломами и ценными подарками. Сотрудники-книголюбы, активно участвовавшие в конкурсах, были награждены почетной грамотой и коллекцией книг.